Przejdź do głównej zawartości
Wszystkie kolekcjeStara ścieżka zakładania projektów rekrutacyjnych
[Stara ścieżka] Jak podmienić formularz w aktywnej rekrutacji?
[Stara ścieżka] Jak podmienić formularz w aktywnej rekrutacji?

Rekrutacja została przez Ciebie aktywowana, ale został do niej podpięty niewłaściwy formularz? Zobacz jak to naprawić!

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeśli rekrutacja została już aktywowana i po jej aktywacji okazało się, że został pod nią podpięty niewłaściwy formularz, musisz skopiować projekt i na kopii podmienić formularz na właściwy. 

Skopiowanie rekrutacji pozwoli Ci na zachowanie wszystkich ustalonych wcześniej szczegółów, jak nazwa stanowiska, numer referencyjny czy wybrane działy firmy. 

Jak skopiować rekrutację?

Rekrutacja, która została dopiero aktywowana powinna widnieć na górze listy w zakładce Rekrutacje. Kliknij w przycisk Akcje z jej prawej strony, a następnie w opcję Kopiuj, aby skopiować dany projekt.

Po tej akcji w zakładce Rekrutacje pojawi się wersja robocza tego samego projektu. 

Aby zachować porządek i nie zapomnieć o tym w przyszłości możesz od razu zakończyć rekrutację z niewłaściwym formularzem i ją zarchiwizować. Kliknij na status poprzedniej rekrutacji i zmień na zakończoną. Następnie ponownie kliknij status i wybierz Archiwizuj rekrutację:

Jak edytować skopiowaną rekrutację?

Teraz, kiedy posiadasz rekrutację w wersji roboczej, możesz przejść do jej edycji. W tym celu ponownie kliknij na przycisk Akcje i wybierz opcję Edytuj.

Przejdź do edycji i znajdź sekcję Formularz aplikacyjny/Formularz dla kandydatów. Po rozwinięciu listy z dostępnymi formularzami możesz wybrać ten właściwy:

Ponieważ podczas kopiowania projektu skopiowały się wszystkie szczegóły rekrutacji, wystarczy, że ją aktywujesz i gotowe! 

Nie zapomnij na koniec o zaktualizowaniu linków w ogłoszeniach

Po aktywacji skopiowanej rekrutacji nie zapomnij wygenerować nowych linków do formularza

Jeżeli linki do formularza z poprzedniej wersji rekrutacji zostały już użyte do zbierania aplikacji, prześlij nowe linki do odpowiednich źródeł publikacji ogłoszeń (pracuj.pl, inne portale rekrutacyjne itd.). Dzięki temu dokumenty kandydatów zaczną napływać do nowego projektu z odpowiedziami udzielonymi na właściwy formularz.

Jeżeli poprzednia rekrutacja jest podpięta pod opublikowane ogłoszenie na stronie kariera Twojej firmy - musisz podmienić ją na nową. To samo dotyczy źródeł, gdzie publikowano ofertę samodzielnie.

Dlaczego nie możesz po prostu podmienić formularza w aktywnej rekrutacji?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - by nie zaburzyć swojej pracy przy przeglądaniu odpowiedzi kandydatów udzielonych na dwie rożne wersje formularza.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?