Jeżeli przygotowujesz ogłoszenie o pracę i chcesz żeby aplikacje kandydatów pojawiały się w eRecruiter, wystarczy że do ogłoszenia dołączysz link do formularza aplikacyjnego. W tym celu wygeneruj link i umieść go w swoim ogłoszeniu.  

Link do formularza to taki link, który po kliknięciu w niego przeniesie kandydata do formularza aplikacyjnego. Link umieszczany jest w Twoim ogłoszeniu w danym portalu z ogłoszeniami (np. przez Twojego opiekuna w Pracuj.pl lub innego portalu z ogłoszeniami), wewnątrz firmy, Twojej stronie Kariera, czy w social media. 

Kandydat, który kliknie w link, w szybki sposób odpowie na pytania z Twojego formularza. Jego odpowiedzi powędrują prosto do systemu eRecruiter do stworzonej wcześniej rekrutacji, czyli miejsca, gdzie gromadzą się aplikacje kandydatów na konkretne stanowisko. 

Ważne: Publikując ogłoszenie w różnych miejscach, utwórz link dla każdego z nich osobno - pomoże Ci to w mierzeniu skuteczności wykorzystywanych źródeł pozyskania kandydatów. System oznaczy wtedy, który kandydat aplikował z jakiego źródła, a Ty z łatwością wygenerujesz dane do raportu.  

Link do formularza możesz wygenerować, gdy tworzysz nową rekrutację w systemie lub w dowolnym momencie jej trwania. 

Jeżeli chcesz wygenerować link do formularza wystarczy, że w zakładce Rekrutacje klikniesz w ikonę spinacza w kolumnie Linki. Jeżeli nie widzisz tej kolumny sprawdź TUTAJ, co musisz zrobić, by pokazywały się na liście rekrutacji.

Linki znajdziesz także w kolumnie Akcje po kliknięciu w Linki do rekrutacji.

Wskaż miejsce publikacji

W kolejnym kroku określ, dla jakiego miejsca publikacji przygotowujesz link. Będziesz mieć możliwość wyboru miejsca z już dostępnych (zdefiniowanych w systemie przez innych użytkowników) lub stworzenia nowego miejsca publikacji. 

Jeżeli masz zdefiniowane miejsca publikacji w systemie - wybierasz preferowane z listy. 

Jeżeli na liście nie ma miejsca publikacji gdzie chcesz zamieścić ogłoszenie, możesz stworzyć je jako nowe miejsce publikacji.

Pamiętaj! Warto generować osobne linki dla różnych źródeł, dzięki temu będzie można sprawdzać ich skuteczność.

Uzupełnij obowiązkowe okienko Nazwa miejsca publikacji - wpisz w nie nazwę danego miejsca, w którym opublikujesz ogłoszenie, np. Pracuj.pl, Praca.pl, OLX, Strona Kariera, Intranet, Social Media itd.

Jeżeli po stronie danego źródła posiadasz swojego opiekuna, w okienku E-mail wpisz jego adres mailowy a w okienku Osoba kontaktowa jego imię i nazwisko.

Jeśli publikujesz ogłoszenie w źródle, w którym nie posiadasz opiekuna, w miejsce danych osoby kontaktowej wprowadzić swoje dane. Nie są one przekazywane nigdzie dalej, kandydat również ich nie zobaczy.

TIP: Korzystasz często z jakiegoś źródła? Dodaj go do ulubionych miejsc publikacji. Dzięki temu link do tego miejsca będzie się generował automatycznie do każdej aktywowanej rekrutacji. W tym celu zaznacz okienko Ulubione miejsce publikacji.

Mam linki i co dalej?

Gdy wygenerujesz link do określonego źródła, skopiuj go i zamieść w publikowanym ogłoszeniu (jako sposób aplikowania dla kandydatów) lub przekaż do opiekuna na danym portalu, aby podpiął link pod ogłoszenie. 

Kandydat po zapoznaniu się z ogłoszeniem będzie mógł wykorzystać link w formie przycisku Aplikuj. Klikając w przycisk zostanie poproszony do wypełnienie formularza aplikacyjnego i w ten sposób jego aplikacja znajdzie się w danym projekcie w systemie.

Jeżeli źródło, w którym publikujesz ogłoszenie, nie ma możliwości zaszycia linku pod przycisk Aplikuj, wklej link bezpośrednio w treść ogłoszenia.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?