Gdzie w systemie znajdują się linki do rekrutacji?

Jeżeli chcesz umieścić w ogłoszeniu link do formularza, potrzebujesz linków do rekrutacji. Gdzie je znajdziesz?

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeżeli przygotowujesz ogłoszenie o pracę i chcesz, żeby aplikacje kandydatów pojawiały się w eRecruiter, wystarczy że do ogłoszenia dołączysz link do formularza aplikacyjnego. W tym celu wygeneruj link i umieść go w swoim ogłoszeniu.

Co to jest link do formularza?

Link do formularza to taki link, który, po kliknięciu w niego, przeniesie kandydata do formularza aplikacyjnego. Link umieszczany jest w Twoim ogłoszeniu na danym portalu z ogłoszeniami (np. przez Twojego opiekuna w Pracuj.pl lub innego portalu z ogłoszeniami), wewnątrz firmy, Twojej stronie Kariera, czy w social media.

Kandydat, który kliknie w link, w szybki sposób odpowie na pytania z Twojego formularza. Jego odpowiedzi powędrują prosto do systemu eRecruiter do stworzonej wcześniej rekrutacji, czyli miejsca, gdzie gromadzą się aplikacje kandydatów na konkretne stanowisko.

By odnaleźć linki, wystarczy:

  • kliknąć na odnośnik przy nazwie rekrutacji (tylko aktywne rekrutacje):

  • lub kliknąć w szarą strzałkę przy wybranej aktywnej rekrutacji i wybrać opcję Linki do rekrutacji:

Pamiętaj! Dla każdego ze źródeł pozyskania kandydatów wygeneruj osobny link. Każdy link definiuje źródło, z jakiego aplikacja trafiła do sytemu. Dzięki temu w raporcie w łatwy sposób będziesz w stanie zweryfikować skuteczność źródeł pozyskiwania aplikacji.

Wskaż miejsce publikacji

W kolejnym kroku określ dla jakiego miejsca publikacji przygotowujesz link. Będziesz mieć możliwość wyboru miejsca z już dostępnych (zdefiniowanych w systemie przez innych użytkowników) lub stworzenia nowego miejsca publikacji.

Jeżeli masz zdefiniowane miejsca publikacji w systemie - wybierasz preferowane z listy.

Jeżeli na liście nie ma miejsca publikacji gdzie chcesz zamieścić ogłoszenie, możesz stworzyć je jako nowe miejsce publikacji.

Uzupełnij obowiązkowe okienko Nazwa miejsca publikacji - wpisz w nie nazwę danego miejsca, w którym opublikujesz ogłoszenie, np. Pracuj.pl, Praca.pl, OLX, Strona Kariera, Intranet, Social Media itd.

Jeżeli po stronie danego źródła posiadasz swojego opiekuna, w okienku E-mail wpisz jego adres mailowy, a w okienku Osoba kontaktowa jego imię i nazwisko.

Jeśli publikujesz ogłoszenie w źródle, w którym nie posiadasz opiekuna, w miejsce danych osoby kontaktowej wprowadzić swoje dane. Nie są one nigdzie przekazywane, kandydat również ich nie zobaczy.

TIP: Korzystasz często z jakiegoś źródła? Dodaj go do ulubionych miejsc publikacji. Dzięki temu link do tego miejsca będzie generował się automatycznie do każdej aktywowanej rekrutacji. W tym celu zaznacz okienko Ulubione miejsce publikacji.

Mam linki i co dalej?

Gdy wygenerujesz link do określonego źródła, skopiuj go i zamieść w publikowanym ogłoszeniu (jako sposób aplikowania dla kandydatów) lub przekaż do opiekuna na danym portalu, aby podpiął link pod ogłoszenie.

Kandydat po zapoznaniu się z ogłoszeniem będzie mógł wykorzystać link w formie przycisku Aplikuj. Klikając w przycisk zostanie poproszony do wypełnienie formularza aplikacyjnego i w ten sposób jego aplikacja znajdzie się w danym projekcie w systemie.

Jeżeli źródło, w którym publikujesz ogłoszenie, nie ma możliwości zaszycia linku pod przycisk Aplikuj, wklej link bezpośrednio w treść ogłoszenia.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?