Co to jest tag i jak go dodać?

Oszczędzaj czas dostępny na selekcję kandydatów - dowiedz się jak tworzyć i dodawać tagi.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Tagowanie daje Ci niepowtarzalną zaletę – dzięki niemu możesz w dowolnej chwili wyszukać kandydata pomiędzy dziesiątkami tysięcy innych aplikacji. Koniec z zapamiętywaniem na zapas, tworzeniem osobnych folderów wyróżnionych aplikacji na komputerze albo pisaniem karteczek z nazwiskami kandydatów „na przyszłość”, lub „może się przyda”. Wystarczy jedno słowo kluczowe, klik w systemie i już! 

Zobacz film instruktażowy lub przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, jak krok po kroku otagować kandydatów i ułatwić sobie pracę w systemie 😊

Co to jest tag? 

To słowo kluczowe, które możesz „przypisać” do danego kandydata, który nadesłał swoją aplikację poprzez system eRecruiter, lub został dodany do bazy ręcznie.

Jak dodać tag do kandydata?

Podczas przeglądania aplikacji przypisz do niej wybrany tag. Tagi znajdziesz w panelu, który znajduje się po lewej stronie CV kandydata. 

Dodaj tag do kandydata, klikając w napis Dodaj pierwszy tag.

Jeżeli natomiast masz przygotowaną już w systemie pulę tagów, z których możesz korzystać, zacznij wpisywać nazwę tagu, który chcesz dodać. System wyświetli listę tagów zawierających daną frazę.

Wybierz z listy tag, który chcesz dodać. Tag zostanie przypisany do kandydata i będzie się przy nim wyświetlał.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego tagu na liście, to dodaj go z widoku aplikacji. Wpisz nazwę tagu i wybierze przycisk TAB na klawiaturze. W ten sposób dodasz tag do kandydata oraz do listy tagów zdefiniowanych w Twoim systemie.

Na liście aplikacji możesz przypisywać jeden lub wiele tagów do dowolnej liczby aplikacji.
Zaznacz dane aplikacje, kliknij Akcje i Zmień tagi.

Następnie dodaj jeden lub więcej tagów i zapisz zmiany.

Zobacz także:

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat tego, jak tworzyć tagi i jak jeszcze mogą one ułatwić Twoją pracę - zapraszam Cię do bardziej szczegółowego wpisu

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?