Co to jest Biblioteka pytań?
Dowiedz się, jak przyspieszyć budowę formularza przy wykorzystaniu biblioteki pytań.
Bartłomiej Rembecki avatar
Napisane przez Bartłomiej Rembecki
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeżeli często korzystasz w formularzach z podobnej puli pytań, możesz te pytania zapisać w systemie w postaci Biblioteki pytań. To jak zapisanie ulubionego koszyka w sklepie internetowym - dzięki Bibliotece pytań, przygotowując nowy formularz rekrutacyjny, nie tworzysz ponownie tych samych pytań, tylko wybierasz je "z półki", na której na Ciebie czekają.

To proste, a skuteczne rozwiązanie, które zaoszczędzi Twój czas.

Załóżmy więc, że pytanie, które tworzysz na potrzeby jednej rekrutacji może Ci się przydać w kolejnych projektach rekrutacyjnych - koniecznie dodaj je do Biblioteki. 

Jak dodać pytanie do Biblioteki pytań?

Uwaga! Pytania do Biblioteki może dodawać Administrator oraz Rekruter w ustawieniach konta lub podczas tworzenia formularza. Pytania będą dostępne do użycia w zakładce Biblioteka pytań również dla pozostałych użytkowników systemu.

Dodawanie pytań do Biblioteki podczas tworzenia formularza

Możesz dodać pytanie do Biblioteki podczas tworzenia formularza aplikacyjnego. Wpisując nowe pytanie własne, zaznacz check box dodaj pytanie do biblioteki pytań. 

System poprosi Cię o dodanie nazwy dla tego pytania. Niech będzie ona związana z tym, czego pytanie dotyczy.

Dodawanie i usuwanie pytań z Biblioteki w ustawieniach

By zbudować bazę pytań rekrutacyjnych w systemie, przejdź do Ustawień, a następnie wybierz zakładkę Formularz. W sekcji Biblioteka pytań kliknij w przycisk Dodaj pytanie.

TIP: dodając pytania do Biblioteki uprościsz i przyspieszysz pracę wszystkich użytkowników systemu, a do tego będziesz mieć pewność zachowania standardów. 

Jak usunąć pytanie z Biblioteki pytań?

Pamiętaj, aby dbać o porządek w bibliotece i nie powielać takich samych pytań.
W razie potrzeby, możesz edytować lub usuwać pytania w Ustawieniach. Jeśli zauważysz, że liczba pytań w bibliotece jest duża i wiele z nich jest nieużywanych (np. pojawiają się tylko w małej liczbie rekrutacji, co pokazuje druga kolumna tabeli o nazwie "Rekrutacji"), wówczas warto usunąć niepotrzebne pytania. Dzięki temu uporządkujesz listę pytań i zredukujesz pulę, z której mogą korzystać rekruterzy przy zakładaniu projektów. Pamiętaj, że stworzenie mniejszej, ale uniwersalnej puli pytań pozwoli Ci zapewnić spójność komunikacji do kandydatów, co przełoży się na ich lepsze doświadczenia i pozytywny wizerunek firmy jako pracodawcy.

Aby usunąć pytanie z Biblioteki, kliknij w przycisk "Akcje", a następnie kliknij opcję "Usuń". Aby usunąć kilka pytań na raz, zaznacz je, korzystając z kwadracików w prawej kolumnie i kliknij przycisk "Usuń pytanie" znajdujący się nad listą.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?