Wszystkie kolekcje
RODO w rekrutacji
Ograniczenie przetwarzania danych kandydata - jak to oznaczyć w systemie?
Ograniczenie przetwarzania danych kandydata - jak to oznaczyć w systemie?

Kandydat żąda ograniczenia przetwarzania jego danych powołując się na przepisy RODO? Dowiedz się, jak go oznaczyć w systemie.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Uwaga: opcja dostępna tylko dla Administratora systemu. Jeżeli potrzebujesz usunąć dane kandydata - skontaktuj się z Administratorem w Twojej firmie.  

Po wykonaniu działania przez Administratora, inne role będą widzieć oznaczenia kandydatów. 

Pamiętaj! To Ty, jako administrator danych osobowych, decydujesz o tym, w jaki sposób będziesz realizował żądania kandydatów. eRecruiter wesprze Cię w ich realizacji poprzez udostępnienie specjalnych funkcjonalności. Rekomendujemy utworzenie wewnętrznych procedur, zgodnych z zasadami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych przyjętymi w Twojej organizacji, które określą zasady działania w przypadku wystąpienia żądań kandydatów.

Jak oznaczyć żądanie kandydata w systemie?

Oznacz kandydata,który żąda ograniczenia przetwarzania swoich danych, na czas weryfikacji tego żądania.

W tym celu przejdź do zakładki Moi kandydaci i wyszukaj tego kandydata. Zaznacz jego profil, a następnie kliknij w przycisk Akcje. Z listy rozwijanej wybierz RODO i Włącz żądanie ograniczenia przetwarzania danych.

Co to spowoduje?

Kandydat, któremu ustawiono żądanie ograniczenia przetwarzania danych, będzie wyróżniony. Wyróżnienie będzie widoczne obok imienia i nazwiska kandydata w rekrutacji, po przejściu do pełnego profilu kandydata oraz w zakładce Moi kandydaci. Oznaczenie będzie widoczne dla wszystkich użytkowników systemu.

Jak przywrócić pełny dostęp do zarządzania danymi kandydata?

Jeżeli z jakichś powodów kandydat cofnie żądanie, wystarczy ponownie wyszukać go w zakładce Moi kandydaci, zaznaczyć jego profil i pod przyciskiem Akcje wyłączyć żądanie.

Jeżeli musisz usunąć dane kandydat,  przejdź do zakładki Moi kandydaci, zaznacz profil kandydata i pod przyciskiem Akcje wybierz Usuń aplikacje.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?