Jak publikować oferty pracy na OLX.pl?

Przeczytaj, co musisz zrobić, by opublikować ofertę pracy bezpośrednio na portalu OLX.pl

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

System eRecruiter umożliwia bezpośrednią publikację ofert pracy na OLX.pl poprzez połączenie konta OLX z eRecruiter. Aby tego dokonać, musisz spełnić kilka warunków.

UWAGA! Usługa dostępna jest w ramach Multipublikacji Plus. Multipublikacja Plus jest pakietem dodatkowo płatnym. Jeżeli nie masz jeszcze tej opcji skontaktuj się z Opiekunem eRecruiter w celu uzyskania szczegółów.  

Aby dowiedzieć się w jaki sposób publikować oferty pracy na OLX bezpośrednio w systemie eRecruiter, obejrzyj film instruktażowy lub przeczytaj poniższy artykuł.

Konto na OLX

Po pierwsze, musisz mieć utworzone konto na portalu OLX, gdzie zakupiony został pakiet ogłoszeń Premium. Tylko ten rodzaj ogłoszenia upoważnia do publikacji ofert przez eRecruiter. Gdy masz już wyżej wymieniony pakiet, możesz skonfigurować konto w eRecruiter.

Konfiguracja OLX w eRecruiter

Przejdź do ustawień systemu, do zakładki Miejsca publikacji ogłoszeń. Tam wybierz sekcję Dostęp do portali. Zobaczysz ekran, gdzie możesz zalogować się firmowym kontem OLX.

Po kliknięciu Zaloguj pojawi się okno logowania do konta OLX:

Logowanie należy wykonać tylko raz. Jeżeli nie widzisz opcji Zaloguj w ustawieniach, skontaktuj się ze swoim Opiekunem eRecruiter.

Publikacja ogłoszenia przez eRecruiter na OLX

Pierwszy i drugi krok publikacji ogłoszeń jest taki sam, jak przy dodawaniu każdego innego ogłoszenia w eRecruiter (opisane zostały tu). Dopiero krok trzeci, wybór miejsca publikacji, wygląda inaczej.
Przechodząc do miejsca wyboru publikacji, kliknij w zakładkę OLX. Zobaczysz następujący widok:

Z lewej strony widać treść ogłoszenia, która pojawi się na portalu OLX. Jeżeli uważasz, że należy wykonać poprawki, wróć do pierwszego kroku publikacji, klikając w kulkę Treść ogłoszenia u góry strony. 

Z prawej strony widzisz Ustawienia ogłoszenia wymagane przez portal OLX. Wszystkie pola z gwiazdką muszą zostać uzupełnione. W polu Miejsce pracy wpisz ponownie miejsce, które wybrano na drugim kroku publikacji i poczekaj, aż system podpowie lokalizacje. Następnie wybierz odpowiednie miejsce z listy. Gdy uzupełniono wszystkie pola, kliknij Publikuj. Oferta pojawi się na portalu OLX w ciągu kilku minut.

Gdzie znajdę informację o ogłoszeniu?

Po opublikowaniu oferty, na liście ogłoszeń pojawi się nowa ikona: OLX. Po kliknięciu zobaczysz od kiedy do kiedy oferta jest opublikowana; sprawdzisz jej podgląd; będziesz mógł ją odpublikować, jeżeli jest nadal widoczna na portalu.

Pamiętaj, że wszystkie aplikacje, które napłyną z OLX, będą miały informacje o źródle aplikacji z tej strony.

Jakie reguły muszą zostać zachowane, by ogłoszenie pojawiło się na stronie OLX?

Tworząc ogłoszenie na portalu OLX.pl należy pamiętać, że portal ten ma swoje własne reguły walidacji, których należy przestrzegać, by oferta pojawiła się na portalu:

 • nazwa firmy nie może zawierać znaków innych niż litery polskiego alfabetu lub cyfry;

 • nazwa firmy nie może zaczynać się od cyfry;

 • ilość znaków w tytule oraz opisie ogłoszenia napisanych 'z dużej litery' nie może przekraczać 50% całości tekstu;

 • tytuł ogłoszenia musi zawierać co najmniej 16 i nie więcej niż 70 znaków;

 • opis musi zawierać co najmniej 20 i nie więcej niż 9000 znaków;

 • dolna wartość wynagrodzenia w kategorii Praca nie może być większa od górnej granicy;

 • jednostki walutowe w wynagrodzeniu w kategorii Praca muszą być napisane dużymi literami (PLN zamiast pln);

 • maksymalna wartość widełek wynagrodzenia nie może być większa niż 99999999999999;

 • wynagrodzenie musi być wyrażone liczbą całkowitą, bez przecinków czy kropek;

 • w opisie ogłoszenia nie mogą znajdować się numery telefonów ani adresy e-mail. 

  SŁOWA KLUCZOWE: obostrzenia OLX ; publikacja OLX ; multipublikacji plus ; ogłoszenia premium ; komunikat o konieczności zalogowania ; przestrzeganie reguł ; reguły OLX ; błąd publikacji OLX

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?