Jak włączyć integrację z Microsoft Teams?

Dowiedz się, jak włączyć dostęp do MS Teams oraz jak umówić spotkanie w Teams za pomocą eRecruiter

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Spotkania online od MS Teams to duże ułatwienie dla każdego użytkownika, który na co dzień umawia zdalne rozmowy rekrutacyjne właśnie w tym narzędziu. Dzięki integracji narzędzi możliwe jest wysyłanie wiadomości e-mail i SMS do kandydata z automatycznie dodanym do niego odnośnikiem do spotkania w Microsoft Teams.

eRecruiter wyśle też potwierdzenie do użytkownika, dzięki czemu spotkanie pojawi się zarówno w kalendarzu Outlook, jak i MS Teams.

Aby umożliwić korzystanie z MS Teams w eRecruiter, należy przeprowadzić integrację narzędzi. Potrzebna będzie do tego pomoc firmowego działu IT, który ma dostęp do panelu zarządzania integracjami - Active Directory*. Poniżej opisane są działania, jakie należy wykonać. Dostęp do poniższych ustawień w eRecruiter ma jedynie Administrator.

*UWAGA! Pamiętaj, że integracja jest kierowana tylko do MS 365 w pakiecie Business.


Opis dla Administratora eRecruiter oraz działu IT organizacji

Administrator eRecruiter

Administrator eRecruiter w ustawieniach systemu odnajduje zakładkę Integracja z eRecruiter. Na liście aplikacji, przy Microsoft Teams klika przycisk Rozpocznij integrację.

Po kliknięciu w przycisk otworzy się okno Połącz eRecruiter z Microsoft Teams, w której znajduje się wiadomość do działu technicznego. Administrator kopiuje wiadomość (można to zrobić za pomocą przycisku pod tekstem) i przesyła ją do działu IT w organizacji.

Dział IT

Po otrzymaniu wiadomości, osoba z działu IT przekleja otrzymany link do przeglądarki. Otworzy się widok logowania do konta Microsoft. Poniżej przykładowy widok:

Następnym krokiem jest akceptacja uprawnień, jakie eRecruiter chce pozyskać od Microsoft: dostęp do możliwości logowania profilu użytkownika oraz spotkań online.

Po akceptacji uprawnień, pojawi się ekran sukcesu:

Przedstawiciel działu IT powinien poinformować osobę, która przesłała wiadomość z eRecruiter o włączeniu integracji.

Administrator eRecruiter

Po otrzymaniu wiadomości od działu IT, każdy użytkownik systemu musi samodzielnie zalogować się na swoje konto MS Teams w Ustawieniach eRecruiter, w zakładce Ustawienia Twojego Konta -> Logowanie do aplikacji:

Zachęcamy także do poinformowania pozostałych użytkowników systemu o nowym udogodnieniu i konieczności zalogowania się z poziomu indywidualnego konta:
Jak powiadomić użytkowników o włączeniu integracji z MS Teams?


Przeczytaj też:

FAQ - pytania i odpowiedzi dotyczące MS Teams (dla użytkownika i działu IT)

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?