Preselekcja AI

Skorzystaj ze wsparcia sztucznej inteligencji w procesie selekcji CV, by szybciej znajdować dopasowanych kandydatów!

Agnieszka Otręba avatar
Napisane przez Agnieszka Otręba
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W każdej rekrutacji przeglądasz kilkadziesiąt lub nawet kilkaset CV? Chcesz oszczędzić czas i przyspieszyć selekcję kandydatów? Wypróbuj nowość w systemie eRecruiter! Preselekcja AI to kolejne - obok generatorów treści ogłoszeń i pytań rekrutacyjnych - bezpłatne rozwiązanie w systemie korzystające ze sztucznej inteligencji, które wspiera codzienną pracę rekruterów.

Funkcja jest w fazie testów i będzie stale rozwijana.

Jak działa Preselekcja AI?

Preselekcja AI to rozwiązanie, w którym sztuczna inteligencja porównuje treść ogłoszenia z doświadczeniem kandydata opisanym w CV. Algorytm dodaje oznaczenie "Preselekcja AI" do osób, które zostaną dopasowane:

Jeśli chcesz szybciej znajdować i umawiać na rozmowy rekrutacyjne dopasowanych kandydatów, zacznij selekcję od tych rekomendowanych przez AI. Zachęcamy jednocześnie do obejrzenia wszystkich aplikacji.

UWAGA: Algorytm porównuje kandydatów ze wszystkich źródeł pozyskiwania aplikacji wykorzystanych w danym procesie rekrutacyjnym. Warunkiem jest jednak publikacja ogłoszenia na Pracuj.pl jako jednym ze źródeł i to ono jest traktowane przez algorytm jako punkt odniesienia w porównaniu. Warto zatem zadbać, aby treść ogłoszenia była taka sama we wszystkich źródłach pozyskiwania aplikacji. Przykład: ogłoszenie zostało opublikowane na Pracuj.pl, InfoPraca oraz w Module Poleceń Pracowniczych. Preselekcji AI zostaną poddani kandydaci ze wszystkich trzech źródeł, ponieważ został spełniony warunek publikacji ogłoszenia na Pracuj.pl. Algorytm będzie porównywał wszystkich kandydatów do treści ogłoszenia opublikowanego na Pracuj.pl, nawet jeśli treść ogłoszenia np. na InfoPraca będzie inna.

Jak korzystać z Preselekcji AI?

Aby łatwiej znaleźć osoby zarekomendowane przez sztuczną inteligencję, skorzystaj z filtra "Preselekcja AI" na liście kandydatów w rekrutacji.

Preselekcja AI porównuje jedynie treść ogłoszenia z treścią CV. Odpowiedzi z formularza (np. o oczekiwania finansowe), o ile nie będą wpisane w treść ogłoszenia oraz w treść CV, nie będą przedmiotem porównania algorytmu.

UWAGA: Nie mamy wpływu na treści zawarte w CV, dlatego pamiętaj, że w rekomendacjach mogą trafić się także niedopasowane aplikacje. I odwrotnie - kandydat z odpowiednim doświadczeniem może nie zostać wskazany przez Preselekcję AI, jeśli jego CV nie zawiera kluczowych dla ogłoszenia o pracę informacji. Aby algorytm dobrze dopasowywał kandydatów, opublikowane ogłoszenie musi zawierać konkretne wymagania i wszystkie potrzebne informacje. Analogicznie CV musi zawierać informacje odpowiadające ogłoszeniu.

Dlatego, jeśli chcesz, aby kandydaci byli dobrze dopasowywani, pamiętaj o wpisaniu wszystkich swoich oczekiwań w treści ogłoszenia. Przykład: jeśli potrzebujesz, aby pracownik mówił dobrze po angielsku, w wymaganiach w ogłoszeniu musisz napisać „język angielski min. B2 / średniozaawansowany”. Jeśli kandydat będzie miał tę umiejętność wpisaną w CV, algorytm AI znajdzie to dopasowanie.

Co istotne, kandydaci, którzy spełniają większość kryteriów (ale nie wszystkie), zostaną wskazani przez Preselekcję AI jako dopasowani - zgodność treści CV i ogłoszenia nie musi być stuprocentowa. Może się także zdarzyć, że żadne CV nie będzie dopasowane do treści ogłoszenia, wówczas Preselekcja AI nie zarekomenduje żadnego kandydata w danej rekrutacji.

TIP: Administrator może wyłączyć tę funkcję w ustawieniach systemu, w zakładce "Preselekcja AI".

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?