Gdzie znajduje się wyszukiwarka kandydatów?
Wyszukiwarkę znajdziesz w dwóch miejscach:
podczas pracy na liście aplikacji w konkretnej rekrutacji (w prawym górnym rogu nad pierwszym kandydatem):
oraz w zakładce Moi Kandydaci (na środku, nad pierwszym kandydatem):
Ważne: w wypadku plików dołączonych przez kandydatów wyszukiwarka działa skutecznie wyłącznie w przypadku dokumentów zawierających tekst. Wyszukiwanie słów kluczowych nie obsługuje dokumentów w formie skanów, zdjęć, płaskich plików PDF.
Jakie dane od kandydatów mogę przeszukiwać?
Wyszukiwarka odszuka kandydatów po podstawowych danych, tj.:
Imię
Nazwisko
Adres mailowy
Numer telefonu
Ale to dopiero początek...
Potrzebujesz bardziej szczegółowych danych?
Największa zaleta naszej wyszukiwarki tkwi w wyszukiwaniu po słowach kluczowych. To każde wyrażenie, po którym chcesz przeszukać swoją bazę, a więc np.:
miasto,
województwo,
nazwa stanowiska,
umiejętności,
języki którymi się komunikują,
oprogramowania, które znają,
każde inne słowo, jakie jest Ci w danym momencie potrzebne.
Wyszukiwarka przeszukuje pliki CV kandydatów i notatki po wybranym przez Ciebie słowie, kilku słowach czy wyrażeniu. Jak to działa?
Poznaj siłę operatorów logicznych
Czym one są? To pomocnicze określenia i znaki, które pomogą Ci rozszerzyć (lub zawęzić) zakres wyszukiwania, który Cię interesuje. Poniżej przejdziemy przez najważniejsze z operatorów wraz z przykładami. Co ważne, operatory działają zarówno w wyszukiwarce na liście aplikacji w danej rekrutacji, jak i w zakładce Moi Kandydaci.
Lista najpopularniejszych operatorów
AND – wyszuka CV kandydatów, które mają w treści wymienione słowa w dowolnym miejscu i kolejności. Powiedzmy, że szukasz osób, które znają program Excel oraz posiadają prawo jazdy. Wpiszemy więc ExcelAND „prawo jazdy”. Zamiast AND możesz użyć po prostu spacji, a wiec wpisać Excel „prawo jazdy”.
OR – wyszuka tych kandydatów, którzy mają w treści albo jedno, albo drugie słowo, lub obydwa z nich. Możesz użyć OR, gdy szukasz osób, które mieszkają w Warszawie lub Łodzi, wpisując Warszawa OR Łódź.
CUDZYSŁÓW – np. „działalność gospodarcza” – wskaże aplikacje, gdzie użyto to wyrażenie dokładnie w tej kolejności. Nie może być ono rozdzielone innymi słowami.
NOT – pokaże jedynie tych kandydatów, którzy nie mają w treści CV słowa po wyrażeniu NOT. Zamiast NOT możesz użyć zwykłego minusa (-).Przykład: szukamy osób, które nie mieszkają w Warszawie, bo wiemy, że na pewno nie będziemy mogli wziąć pod uwagę mieszkańców stolicy. Najczęściej w CV wpisane jest miasto obecnego zamieszkania, a wiec wpisując w wyszukiwarkę NOT „WARSZAWA” lub -„WARSZAWA”otrzymamy kandydatów, którzy nie wpisali tej frazy w CV.
Gwiazdka (*) – zastępuje dowolną liczbę znaków, np. wpisując handl* wyszukamy zarówno wszystkich handlowców, jak i osoby które ukończyły Szkołę Główną Handlową. Wpisując *nior wyszukamy zarówno wszystkich Seniorów jak i Juniorów.
Grupowanie – Nie musisz ograniczać się do pojedynczego użycia operatorów. Spróbuj je zgrupować, czyniąc swoje wyszukiwanie jeszcze bardziej precyzyjnym! Pamiętaj jednak, że operatory mają swoje priorytety (najważniejszy jest NOT, potem AND a na końcu OR). Możesz również używać nawiasów. Przykładowo, możemy poszukiwać handlowca, który mówi po angielsku lub francusku i nie pochodzi z Poznania, wpisując w okno wyszukiwania: handlowiec AND (angielski OR francuski) AND NOT Poznań. Proste!
TIP: operator logiczny zwiększą efektywność wyszukiwarki. Jeżeli dodasz do tego jeszcze filtry, które na bieżąco aktualizują Twoje wyniki, wyszukiwanie kandydatów stanie się Twoim najbardziej ulubionym zajęciem w systemie.
SŁOWA KLUCZOWE: operator logiczny ; wyszukiwanie kandydatów ; słowa klucz ; jak odnaleźć aplikację ; wyszukiwarka ; notatki ; |