Wszystkie kolekcje
RODO w rekrutacji
Jak edytować klauzule i zgody?
Jak edytować klauzule i zgody?

W artykule dowiesz się, jak edytować szablony klauzul i zgód, by były właściwe dla Twojej organizacji.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

UWAGA: opcja dostępna tylko dla Administratora systemu. Jeżeli potrzebujesz edytować szablony klauzul lub zgód - skontaktuj się z Administratorem eRecruiter w Twojej firmie. 

Co to jest klauzula informacyjna?

Klauzula informacyjna, to wiadomość dla kandydata od potencjalnego pracodawcy wynikająca z obowiązku informacyjnego administratora danych osobowych. W zależności od sposobu pozyskania danych jest regulowana obowiązującymi na dzień dzisiejszy przepisami.

Edycja klauzul 

Klauzulę podpinamy pod rekrutację i udostępniamy do wglądu osobie, która ma zostawić nam swoje dane osobowe. Ta osoba (czyli kandydat) aplikując, zapoznaje się z klauzulą informacyjną. Z tego względu klauzula musi pozostać niezmieniona od momentu zapoznania się z nią przez kandydata i nie da się jej edytować. 

Co jeżeli jednak klauzula wymaga zmian? 

Jeżeli chcesz użyć klauzuli o zmienionym brzmieniu, możesz to zrobić przy zakładaniu nowych rekrutacji, które nie zostały jeszcze nigdzie użyte lub podmienić w aktualnie prowadzonych projektach. W przypadku istniejących rekrutacji pamiętaj, że nowa klauzula będzie dotyczyła tylko kandydatów, którzy zaaplikują po dokonaniu przez Ciebie zmian. 

Nie możesz edytować użytej klauzuli. Jeśli sytuacja wymaga naniesienia zmian w klauzuli, przejdź do ustawień a następnie wybierz sekcję Klauzule i zgody. Kliknij w przycisk w kolumnie Akcje i skopiuj istniejącą klauzulę.

W ten sposób stworzysz wersję roboczą skopiowanej klauzuli, w której opcja edycji będzie dostępna

Ważne: Edytuj nazwę nowej klauzuli, by mieć pewność, która z istniejących w systemie jest aktualna. 

Po dokonaniu zmian w skopiowanej klauzuli możesz jej używać w nowych projektach lub podmienić klauzulę w już istniejących - wystarczy edytować aktualnie prowadzone rekrutacje i podmienić klauzulę w odpowiedniej sekcji na aktualną. 

Starą klauzulę możemy usunąć, aby nikt nie używał jej dla nowych projektów. Nie przejmuj się usunięciem - w profilu kandydata zostanie zachowana oryginalna treść klauzuli, z którą zapoznał się podczas aplikowania. 

Jak edytować zgody? 

Zgody działają na takiej samej zasadzie jak klauzule. Wystarczy przejść do zakładki Zgody i tam dokonać tych samych kroków, jak przy klauzuli. 

Pamiętaj! System eRecruiter daje możliwość dodania do projektu rekrutacyjnego dowolnej liczby klauzul i zgód, w zależności od potrzeb Twojej organizacji.

Dowiedz się więcej

Z przykładowymi klauzulami zgodnymi z RODO możesz zapoznać się w naszym wpisie na blogu eRecruiter.

SŁOWA KLUCZOWE: edycja klauzul ; zmiana treści klauzuli ; błędna klauzula ; jak edytować zgodę ; gdzie podpiąć klauzulę ; co zrobić po dodaniu nowej treści klauzuli

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?