Jak wyszukać kandydata? 

Z artykułu dowiesz się za pomocą jakich narzędzi możesz wyszukać konkretnego kandydata w systemie bez przeglądania dziesiątek CV.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Gdzie znajduje się wyszukiwarka kandydatów?

Wyszukiwarkę znajdziesz w dwóch miejscach: 

podczas pracy na liście aplikacji w konkretnej rekrutacji (w prawym górnym rogu nad pierwszym kandydatem):

oraz w zakładce Moi Kandydaci (na środku, nad pierwszym kandydatem):

Jakie dane od kandydatów mogę przeszukiwać?

Wyszukiwarka odszuka kandydatów po podstawowych danych, tj.:

 • Imię

 • Nazwisko

 • Adres mailowy

 • Numer telefonu

Ale to dopiero początek...

Potrzebujesz bardziej szczegółowych danych?

Największa zaleta naszej wyszukiwarki tkwi w wyszukiwaniu po słowach kluczowych. To każde wyrażenie, po którym chcesz przeszukać swoją bazę, a więc np.:

 • miasto, 

 • województwo, 

 • nazwa stanowiska, 

 • umiejętności, 

 • języki którymi władają, 

 • oprogramowania, które znają,

 • każde inne słowo, jakie jest Ci w danym momencie potrzebne.

Wyszukiwarka przeszukuje pliki CV kandydatów po wybranym przez Ciebie słowie, kilku słowach czy wyrażeniu. Jak to działa?

Poznaj siłę operatorów logicznych

Czym one są? To pomocnicze określenia i znaki, które pomogą Ci rozszerzyć (lub zawęzić) zakres wyszukiwania, który Cię interesuje. Poniżej przejdziemy przez najważniejsze z operatorów wraz z przykładami. Co ważne, operatory działają zarówno w wyszukiwarce na liście aplikacji w danej rekrutacji, jak i w zakładce Moi Kandydaci.

Lista najpopularniejszych operatorów

AND – wyszuka CV kandydatów, które mają w treści wymienione słowa w dowolnym miejscu i kolejności. Powiedzmy, że szukasz osób, które znają program Excel oraz posiadają prawo jazdy. Wpiszemy więc ExcelAND „prawo jazdy”. Zamiast AND możesz użyć po prostu spacji, a wiec wpisać Excel „prawo jazdy”.

OR – wyszuka tych kandydatów, którzy mają w treści albo jedno, albo drugie słowo, lub obydwa z nich. Możesz użyć OR, gdy szukasz osób, które mieszkają w Warszawie lub Łodzi, wpisując Warszawa OR Łódź.

CUDZYSŁÓW – np. „działalność gospodarcza” – wskaże aplikacje, gdzie użyto to wyrażenie dokładnie w tej kolejności. Nie może być ono rozdzielone innymi słowami.

NOT – pokaże jedynie tych kandydatów, którzy nie mają w treści CV słowa po wyrażeniu NOT. Zamiast NOT możesz użyć zwykłego minusa (-).Przykład: szukamy osób, które nie mieszkają w Warszawie, bo wiemy, że na pewno nie będziemy mogli wziąć pod uwagę mieszkańców stolicy. Najczęściej w CV wpisane jest miasto obecnego zamieszkania, a wiec wpisując w wyszukiwarkę NOT „WARSZAWA” lub -„WARSZAWA”otrzymamy kandydatów, którzy nie wpisali tej frazy w CV.

Gwiazdka (*) – zastępuje dowolną liczbę znaków, np. wpisując handl* wyszukamy zarówno wszystkich handlowców, jak i osoby które ukończyły Szkołę Główną Handlową. Wpisując *nior wyszukamy zarówno wszystkich Seniorów jak i Juniorów.

Grupowanie – Nie musisz ograniczać się do pojedynczego użycia operatorów. Spróbuj je zgrupować, czyniąc swoje wyszukiwanie jeszcze bardziej precyzyjnym! Pamiętaj jednak, że operatory mają swoje priorytety (najważniejszy jest NOT, potem AND a na końcu OR). Możesz również używać nawiasów. Przykładowo, możemy poszukiwać handlowca, który mówi po angielsku lub francusku i nie pochodzi z Poznania, wpisując w okno wyszukiwania: handlowiec AND (angielski OR francuski) AND NOT Poznań. Proste!

TIP: operator logiczny zwiększą efektywność wyszukiwarki. Jeżeli dodasz do tego jeszcze filtry, które na bieżąco aktualizują Twoje wyniki, wyszukiwanie kandydatów stanie się Twoim najbardziej ulubionym zajęciem w systemie. 

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?