Wszystkie kolekcje
RODO w rekrutacji
Prawo do sprostowania danych - jak je uwzględnić w systemie?
Prawo do sprostowania danych - jak je uwzględnić w systemie?

Kandydat ma prawo do sprostowania swoich danych. Jeżeli chce z niego skorzystać - z eRecruiter będzie to bardzo proste.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

By spełnić żądanie kandydata stwórz swój własny szablon wiadomości, który będzie zawierał link do sprostowania danych. Link do sprostowania danych możesz zamieścić też w domyślnym szablonie wiadomości z podziękowaniem za złożenia aplikacji.  


UWAGA: Link do edycji danych jest aktywny przez 7 dni od daty zaaplikowania przez kandydata do systemu.

Jak to zrobić?

Przejdź do Ustawień systemu, a następnie do sekcji Szablony wiadomości. Wybierz zakładkę Własne szablony i kliknij w przycisk Dodaj nowy szablon.

Wpisz nazwę szablonu, temat email i treść wiadomości. W miejscu, w którym chcesz aby pojawił się link przez który kandydat edytuje swoje dane, wstaw inteligentne pole danych. Zostaw kursor w miejscu gdzie ten link ma się pojawić, rozwiń okno Pole danych i wybierz Link do edycji danych. Następnie kliknij w przycisk Wstaw wybrane pole danych do szablonu w pole poniżej.

Sprawdź czy link został wstawiony w treść szablonu wiadomości i czy wszystko się zgadza. Na końcu zatwierdź klikając w przycisk Zapisz

Taki szablon wiadomości możesz wysłać do kandydata, który chce zmienić swoje dane z formularza aplikacyjnego. Możesz to zrobić przez opcję Wyślij wiadomość dostępna na liście aplikacji lub poprzez zakładkę Wiadomości na karcie kandydata. Pamiętaj, taką wiadomość możesz wysłać jedynie z konkretnej rekrutacji, na którą kandydata aplikował. Opcja będzie niedostępna w zakładce Moi kandydaci.

Co dalej?

Jeżeli wyślesz do kandydata wiadomość zawierająca link do edycji danych, kandydat otrzyma e-mail z linkiem do swojego formularza aplikacyjnego. Po kliknięciu w przesłany link, będzie mógł edytować swój uzupełniony formularz.

Sprawdź zaktualizowane dane kandydata

Kandydat, który zaktualizuje swoje dane w formularzu pojawi się na samej górze listy aplikacji w rekrutacji i będzie oznaczony jako nieobejrzany (pojawi się przy nim różowa pionowa kreska).

Na karcie kandydata, w zakładce Formularze znajdziesz oba wypełnione formularze aplikacyjne. Zaktualizowany formularz kandydata będzie się wyświetlał jako pierwszy.

UWAGA: Przed spełnieniem żądania powinieneś zweryfikować tożsamość kandydata, który zwrócił się z prośbą o sprostowanie danych. Rekomendujemy stworzenie w tym celu wewnętrznej procedury, która określi zasady działania w Twojej organizacji.

Ile aktywny jest link do edycji danych?

Link do edycji danych aktywny jest 7 dni od dnia wysyłki. Gdy kandydat będzie próbował zmienić dane po tym czasie, pojawi mu się komunikat:

"Ze względów bezpieczeństwa edycja danych zamieszczonych na formularzu aplikacyjnym jest możliwa za pomocą linku przez 7 dni od daty aplikacji. Jeżeli chcesz zmodyfikować dane zawarte w formularzu aplikacyjnym, prosimy o kontakt z pracodawcą. Jeżeli masz problem ze znalezieniem kontaktu do pracodawcy, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: [email protected]"

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?