By spełnić żądanie kandydata stwórz swój własny szablon wiadomości, który będzie zawierał link do sprostowania danych. Link do sprostowania danych możesz zamieścić też w domyślnym szablonie wiadomości z podziękowaniem za złożenia aplikacji.  


UWAGA: Link do edycji danych jest aktywny przez 7 dni od daty zaaplikowania przez kandydata do systemu.

Jak to zrobić?

Przejdź do Ustawień systemu, a następnie do sekcji Szablony wiadomości. Wybierz zakładkę Własne szablony i kliknij w przycisk Dodaj nowy szablon.

Wpisz nazwę szablonu, temat email i treść wiadomości. W miejscu, w którym chcesz aby pojawił się link przez który kandydat edytuje swoje dane, wstaw inteligentne pole danych. Zostaw kursor w miejscu gdzie ten link ma się pojawić, rozwiń okno Pole danych i wybierz Link do edycji danych. Następnie kliknij w przycisk Wstaw wybrane pole danych do szablonu w pole poniżej.

Sprawdź czy link został wstawiony w treść szablonu wiadomości i czy wszystko się zgadza. Na końcu zatwierdź klikając w przycisk Zapisz

Taki szablon wiadomości możesz wysłać do kandydata, który chce zmienić swoje dane z formularza aplikacyjnego. Możesz to zrobić przez opcję Wyślij wiadomość dostępna na liście aplikacji lub poprzez zakładkę Wiadomości na karcie kandydata. Pamiętaj, taką wiadomość możesz wysłać jedynie z konkretnej rekrutacji, na którą kandydata aplikował. Opcja będzie niedostępna w zakładce Moi kandydaci.

Co dalej?

Jeżeli wyślesz do kandydata wiadomość zawierająca link do edycji danych, kandydat otrzyma e-mail z linkiem do swojego formularza aplikacyjnego. Po kliknięciu w przesłany link, będzie mógł edytować swój uzupełniony formularz.

Sprawdź zaktualizowane dane kandydata

Kandydat, który zaktualizuje swoje dane w formularzu pojawi się na samej górze listy aplikacji w rekrutacji i będzie oznaczony jako nieobejrzany (pojawi się przy nim różowa pionowa kreska).

Na karcie kandydata, w zakładce Formularze znajdziesz oba wypełnione formularze aplikacyjne. Zaktualizowany formularz kandydata będzie się wyświetlał jako pierwszy.

UWAGA: Przed spełnieniem żądania powinieneś zweryfikować tożsamość kandydata, który zwrócił się z prośbą o sprostowanie danych. Rekomendujemy stworzenie w tym celu wewnętrznej procedury, która określi zasady działania w Twojej organizacji.

Ile aktywny jest link do edycji danych?

Link do edycji danych aktywny jest 7 dni od dnia wysyłki. Gdy kandydat będzie próbował zmienić dane po tym czasie, pojawi mu się komunikat:

"Ze względów bezpieczeństwa edycja danych zamieszczonych na formularzu aplikacyjnym jest możliwa za pomocą linku przez 7 dni od daty aplikacji. Jeżeli chcesz zmodyfikować dane zawarte w formularzu aplikacyjnym, prosimy o kontakt z pracodawcą. Jeżeli masz problem ze znalezieniem kontaktu do pracodawcy, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: [email protected]"

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?