Wszystkie kolekcje
Rekrutacja z biznesem
Interaktywna Karta Kandydata z perspektywy Użytkownika Biznes
Interaktywna Karta Kandydata z perspektywy Użytkownika Biznes

Jeżeli dział HR prowadzi rekrutację do Twojego działu koniecznie zapoznaj się z aplikacjami kandydatów, które znajdą się na Twojej skrzynce.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Czym jest Interaktywna Karta Kandydata?

Rekruterzy mają możliwość przesłania Ci Interaktywnej Karty Kandydata, czyli wiadomości e-mail z linkami do aplikacji konkretnych kandydatów. Dzięki Interaktywnej Karcie Kandydata możesz zapoznać się z wyselekcjonowanymi przez Twój Dział HR aplikacjami kandydatów, ocenić je i zostawić notatkę dla rekrutera ze swoim komentarzem. 

Zobacz film lub czytaj dalej:

W jaki sposób aplikacje znajdą się na Twojej skrzynce?

Rekruter, po przejrzeniu CV kandydatów w systemie eRecruiter, wybierze tych, którzy najbardziej odpowiadają wymaganiom na dane stanowisko, a następnie udostępni Ci ich karty poprzez wiadomość e-mail. 

Kliknij w przycisk Oceń kandydatów w treści e-mail, aby przejść do profilów kandydatów, lub na imię i nazwisko konkretnego kandydata, by zapoznać się z jego aplikacją.

Dodatkowe zabezpieczenie Interaktywnej Karty Kandydata

Przy otwieraniu aplikacji możesz otrzymać w osobnej wiadomości jednorazowe hasło, które należy wprowadzić, aby uzyskać dostęp do aplikacji. Oznacza to, że Twoja firma ma włączoną opcję zahasłowania Interaktywnej Karty Kandydata.

W momencie, gdy wyświetli się powyższe okno, przyjdzie również na maila kolejna wiadomość z hasłem- należy je skopiować i przekleić do okienka, aby wyświetlić przesłane karty.

Kiedy już otworzysz aplikację kandydata możesz:

  • zapoznać się z jego dokumentami: 

  • sprawdzić w jaki sposób kandydat odpowiadał na pytania zawarte w formularzu aplikacyjnym: 

  • sprawdzić przypisane przez rekrutera notatki oraz dodać swoją notatkę, która będzie widoczna dla rekrutera w systemie. Możesz wymieniać z rekruterem notatki w czasie rzeczywistym:

  • wydrukować CV na spotkanie rekrutacyjne.

Uwaga! Pamiętaj o ochronie danych osobowych. Po wydrukowaniu aplikacji kandydata postępuj zgodnie z ustalonymi w Twojej organizacji procedurami.

Kiedy zapoznasz się z informacjami o kandydacie, zdecyduj, czy jego kompetencje odpowiadają Twoim oczekiwaniom na wybrane stanowisko.

Poinformuj rekrutera o swojej decyzji:

  • klikając w zielony przycisk, akceptujesz przesłanego do Ciebie kandydata:

  • klikając w czerwony przycisk, odrzucasz jego kandydaturę:

Po zaakceptowaniu lub odrzuceniu kandydata, automatycznie przejdziesz do kolejnej osoby. Jeżeli nie wiesz, jaką ocenę wystawić, przejdź dalej, klikając w strzałkę nawigacji.

W każdej chwili możesz zmienić swoją ocenę za pomocą przycisku Zmień ocenę na karcie kandydata:

Po lewej stronie, tuż pod nazwą stanowiska, zobaczysz listę swoich kandydatów wraz z aktualnymi statusami. Znajdziesz tam wszystkich kandydatów, których jeszcze nie obejrzałeś lub nie oceniłeś oraz tych, których już zaakceptowałeś i odrzuciłeś. Możesz przeglądać profile kandydatów oraz zmieniać oceny do momentu wygaśnięcia interaktywnych kart:

Kto zobaczy wystawioną przez Ciebie opinię?

Nie obawiaj się, że kandydat zobaczy Twoje działania na Interaktywnej Karcie Kandydata. Wszystkie notatki i oceny są widoczne tylko dla rekruterów, nie dla kandydatów. 

Rekruter czeka na Twój feedback

Najlepiej, jeżeli dokonasz oceny niezwłocznie po otrzymaniu e-maila. Linki będą aktywne przez 7, 14, 21 lub 28 dni od momentu otrzymania ostatniej wiadomości w danej rekrutacji. Czas zależny jest od tego, jakie ustalenia zostały wybrane. Rekruter przesyłający Kartę powinien Cię poinformować o tym, ile wynosi jej ważność. Jako że kandydat może brać udział w kilku rekrutacjach jednocześnie, im szybciej go ocenisz, tym lepiej!

Ważne! Nie przeklejaj swoich wyborów do e-maila – po kliknięciu we właściwy przycisk na karcie kandydata, rekruter zostanie powiadomiony o Twojej decyzji automatycznie. Tym samym będzie mógł kontynuować proces rekrutacji.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?