Jak założyć i używać Multirekrutację?

Przeczytaj, jak stworzyć Multirekrutację i dowiedz się, jaka jest jej specyfika pracy

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu


Ważne! Funkcja dostępna tylko w wersji systemu Pro Premium i Pro Plus.

Zobacz film lub przeczytaj artykuł:

Czym są Multirekrutacje? To możliwość kompleksowego zarządzania projektem rekrutacyjnym prowadzonym na dowolną liczbę lokalizacji jednocześnie. Od tradycyjnej rekrutacji różni się tym, że każda lokalizacja tworzy tzw. "podrekrutację", do której spływają aplikacje. W zależności od tego, jakie miejsce pracy wybierze kandydat podczas aplikowania, tam pojawią się jego dokumenty. Do każdej lokalizacji możesz przypisać innych użytkowników systemu - każdy z nich zobaczy tylko te aplikacje, które napłynęły do "jego" lokalizacji.

Jeżeli chcesz wiedzieć w jaki sposób dodać lokalizacje do systemu kliknij tutaj.

Zakładanie Multirekrutacji

Tworząc nową rekrutację, na karcie rekrutacji zaznacz opcję Multirekrutacja. Po jej zaznaczeniu będziesz miał możliwość wyboru tylko formularzy z pytaniem o lokalizację - pozostałe nie będą widoczne na liście. 

TIP: Pytanie o lokalizację znajduje się w Danych szczegółowych, przy tworzeniu formularza. Możesz poprosić Kandydatów o wskazanie jednego lub kilku interesujących ich lokalizacji. Zanim założysz Multirekrutację, stwórz formularz z pytaniem o lokalizację.

Nowa sekcja na karcie rekrutacji: Lokalizacje i zespół rekrutacyjny

Podczas tworzenia Multirekrutacji, zobaczysz nową sekcję. W tym miejscu podpinasz lokalizacje, z których chcesz skorzystać w tej rekrutacji oraz przypisujesz do każdej z nich Użytkowników. Możesz zdecydować, kto ma mieć dostęp do wszystkich lokalizacji, a kto jedynie do wybranych. Podczas trwania rekrutacji możesz dodawać/odłączać użytkowników od rekrutacji.

Uwaga! Widoczność lokalizacji dotyczy jedynie osób z rolą Użytkownika (zwykłego, Plus lub Mini). Inne role: Rekruter i Administrator mają dostęp do wszystkich projektów i nie da się im zablokować widoczności.

Na etapie tworzenia rekrutacji możesz usunąć lokalizację, klikając w kosz po prawej stronie.

Ukrycie lokalizacji dla kandydata

Po aktywacji Multirekrutacji, możesz ukryć wybraną lokalizację, aby nie była widoczna na formularzu. Ta opcja pozwala Ci zablokować spływ aplikacji na wybraną lokalizację w przypadku zatrudnienia wystarczającej liczby osób. Proces jest odwracalny, więc jeśli zdecydujesz się na ponowne poszukiwanie kandydatów na daną lokalizację, możesz przywrócić jej widoczność. Zmiany są widoczne na formularzu od razu po kliknięciu Zapisz.

Kandydat zobaczy tylko te lokalizacje, które oznaczysz jako widoczne na formularzu.

Jak działa Multirekrutacja?

Przechodząc na listę rekrutacji, łatwo zauważyć, który projekt to Multirekrutacja. Pod nazwą stanowiska widać liczbę lokalizacji, które zostały podpięte pod rekrutację. W kolumnie Liczba kandydatów zobaczysz sumę aplikacji, które napłynęły na wszystkie lokalizacje. 

Zauważ, że przy liczbie kandydatów nie ma rozróżnienia na wszystkich i nieobejrzanych. Nie ma możliwości przejrzenia wszystkich aplikacji z poziomu rekrutacji głównej. Aby się do nich dostać, rozwiń listę lokalizacji.

W kolumnie Liczba kandydatów sprawdzisz, ile aplikacji napłynęło na daną lokalizację. Po kliknięciu na konkretną liczbę, przejdziesz do pracy na aplikacjach kandydatów, która nie różni się niczym od działań prowadzonych w tradycyjnych projektach rekrutacyjnych w eRecruiter.

Wyszukiwanie kandydatów po lokalizacji

Możesz filtrować zakładkę Moi Kandydaci ze względu na lokalizację, jaką zaznaczył kandydat podczas aplikowania. W tym celu w filtr Rekrutacja wpisz nazwę lokalizacji, a system przedstawi odpowiednią listę kandydatów. 

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?