Przejdź do głównej zawartości
Czym jest formularz graficzny?

Z artykułu dowiesz się jak spersonalizować formularze aplikacyjne w eRecruiter dodając do nich elementy graficzne.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Standardowy wygląd formularza

Standardowy formularz aplikacyjny w systemie eRecruiter zawiera logo pracodawcy w prawym górnym rogu oraz szablonowy wygląd poszczególnych sekcji. Jeżeli chcesz zmienić logotyp widoczny na Twoich formularzach, wystarczy, że prześlesz do opiekuna eRecruiter logo, a my wgramy je do formularza. Pamiętaj, że ten sam logotyp będzie widoczny na formularzach we wszystkich Twoich rekrutacjach.

Szablon graficzny formularza

Jeżeli chcesz spersonalizować wygląd Twoich formularzy aplikacyjnych, skontaktuj się ze swoim opiekunem w eRecruiter. Opiekun ustali z Tobą szczegóły dotyczące nowego szablonu oraz poprosi Cię o przesłanie odpowiednich materiałów potrzebnych do jego przygotowania. Nowy szablon graficzny może być zbliżony wyglądem do layoutu ogłoszenia w Pracuj.pl lub inny, przygotowany na podstawie materiałów, które od Ciebie otrzymamy. Poniżej znajdziesz wytyczne w zakresie przygotowania formularzy graficznych oraz przykłady formularzy naszych Klientów.

Specyfikacja techniczna formularzy

  • Formularz aplikacyjny jest oparty na stałym układzie (nieedytowalnym) html, jednakowym dla wszystkich klientów. Szerokość formularza ustawiana jest w granicach 690px – 900px.

  • Szablon bazowy zawiera standardowo miejsce na: grafikę górną (top),
    grafikę dolną (bottom) oraz przycisk Aplikuj (button).

  • Istnieje możliwość wgrania grafiki jako tło lub na marginesie formularza, aby grafika wyświetlała się poprawnie plik powinien mieć minimum 1900px szerokości i 900px wysokości.

  • Preferowany plik z projektem ogłoszenia – Adobe Photoshop (.psd) lub grafiki
    (.jpg, .png o minimalnej szerokości 690px).

  • Możliwe do użycia fonty: Andale Mono, Arial, Arial Black, Book Antiqua, Comic Sans MS,Courier New, Georgia, Helvetica, Impact, Lato, Open Sans, PT Sans, Roboto, Tahoma, Times New Roman, Trebuchet MS, Ubuntu, Verdana.

Przykładowe formularze graficzne

Poniżej znajdują się przykłady formularzy graficznych naszych Klientów:


Jak skorzystać z nowego szablonu formularza?

Po przygotowaniu, nowy szablon graficzny formularza zostanie wgrany na Twoje konto w eRecruiter. Możesz z niego skorzystać zarówno podczas tworzenia nowego projektu rekrutacyjnego jak i podczas jego edycji- wchodzimy w zakładkę "Formularz dla kandydatów" i sekcję 'Wygląd':

W tym miejscu zobaczysz wszystkie dostępne warianty formularzy graficznych.

WAŻNE! Znajdują się tu dwa pola: Cześć 1- podstawowe ustawienie szablonu oraz Część 2- niezbędne ustawienia dodatkowe. Wybierz tę samą pozycję zarówno w jednym, jak i drugim polu:

Jeżeli chcesz nadać szablonom odpowiednie nazwy bądź edytować/ zmienić graficzny formularz przekaż wcześniej taką informację swojemu opiekunowi, który poprosi grafika o wprowadzenie zmian.

Wybór szablonu podczas tworzenia gotowego zestawu pytań

Szablon graficzny możesz przypisać także do stworzonych wcześniej gotowych zestawów formularzy. Dokonujemy tego w zakładce "Formularze", podczas tworzenia nowego zestawu- poprzez wybranie odpowiedniej nazwy szablonu w miejscach oznaczonych jako "szablon podstawowy" oraz "szablon zaawansowany":

W systemie możesz mieć dostępne różne szablony graficzne formularzy, które będą pasowały do ogłoszeń rekrutacyjnych, czy stanowisk, na które poszukujesz kandydatów.

Uwaga! Liczba szablonów graficznych formularzy zależy od wersji systemu, z której korzystasz. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze swoim opiekunem eRecruiter.

Formularze graficzne nie są widoczne na urządzeniach mobilnych.

SŁOWA KLUCZOWE: jak dodać zdjęcie do formularza ; grafika w formularzu ; jak zmienić kolor czcionki ; jak edytować graficzny szablon formularza , wymagania dla graficznego formularza ; materiały potrzebne do przygotowania graficznego formularza ; jak zmienić wygląd formularza ;

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?