Ustawienia komunikacji z kandydatami

Zobacz, jak możesz ustawić notyfikacje e-mail o wiadomościach od kandydatów, czy autoresponder

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W eRecruiter możesz decydować o tym, jakie notyfikacje e-mailowe otrzymasz zarówno Ty, jak i kandydat. Każdy użytkownik może samodzielnie ustawić swoje preferencje przechodząc do ustawień systemu, do zakładki Powiadomienia. Tam znajduje się zakłada Ustawienia komunikacji

Automatyczna odpowiedź do kandydata

W sekcji Twoja dostępność możesz ustawić automatyczną wiadomość na czas Twojej niedostępności. Gdy ustawisz tzw. autoresponder, kandydaci, którzy przyślą wiadomość w odpowiedzi na Twój e-mail z systemu, dostaną informację zwrotną.

Dodawanie spotkań z eRecruiter do kalendarza służbowego

Drugą opcją, którą możesz włączyć jest dodawanie spotkań z kalendarza eRecruiter do swojego kalendarza służbowego, który powiązany jest z adresem e-mail, z pomocą którego logujesz się do systemu.

Powiadomienia o wiadomości od kandydatów

W sekcji Powiadomienia znajduje się obecnie zakładka Wiadomości. Możesz tam zaznaczyć dwie kwestie.

Tutaj zdecyduj, w jakim przypadku będziesz otrzymywać powiadomienia o nowej wiadomości od kandydata:

  • gdy odpowie jedynie na Twoją wiadomość;

  • gdy odpisze na każdą wiadomość w rekrutacjach, gdzie jesteś w zespole rekrutacyjnym (prowadzisz rekrutację lub dołączono Cię w sekcji "Zespół rekrutacyjny" w rekrutacji. To przydatna opcja, gdy zastępujesz kogoś w trakcie urlopu).

Możesz tu również zaznaczyć, czy oprócz powiadomienia w systemie eRecruiter, otrzymasz również notyfikację e-mail na skrzynkę pocztową i aplikację mobilną eRecruiter.

Uwaga! Nie da się wyłączyć powiadomienia wewnątrz systemu eRecruiter. To opcja obowiązkowa, by wiedzieć, że pojawiła się nowa wiadomość.

Gdy włączysz powiadomienie e-mail, za każdym razem, gdy kandydat odpisze, otrzymasz z adresu [email protected] wiadomość o temacie eRecruiter - wiadomość od kandydata. Można z niej przejść bezpośrednio do systemu i odczytać wiadomość:

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej na temat zakładki Ustawienia oraz tego, jak dostosować system do potrzeb Twojej organizacji!

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?