Wszystkie kolekcje
Działania na aplikacjach kandydatów
Jakie funkcje oferuje aplikacja mobilna eRecruiter?
Jakie funkcje oferuje aplikacja mobilna eRecruiter?

Zobacz, jakie działania możesz wykonywać w aplikacji.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Aplikacja mobilna eRecruiter jest dopełnieniem codziennej pracy użytkowników naszego systemu. Pomoże nadzorować projekty i być zawsze na bieżąco, gdziekolwiek się znajdujesz. 

Aplikacja dostępna jest w:

Powiadomienia Push

Aplikacja oferuje cztery rodzaje powiadomień typu "Push" - pojawiających się na ekranie Twojego telefonu bez konieczności otwierania aplikacji. Są to:

 • Nowe wiadomości od kandydatów

 • Informacje o odwołanych spotkaniach rekrutacyjnych

 • Powiadomienia o nowych ocenach aplikacji od menedżerów, o zmianie ich decyzji, a także o tym że wysłane Karty Kandydatów do menedżera wkrótce wygasną

 • Powiadomienia o nowych notatkach ogólnych dodanych do aplikacji kandydata

Aby włączyć powiadomienia, przejdź do zakładki "Ustawienia" w aplikacji, a następnie kliknij w "Powiadomienia Push". Zostaniesz przeniesiony do ustawień swojego telefonu, gdzie musisz zaznaczyć, że zezwalasz, by aplikacja wysyłała do Ciebie tego typu powiadomienia.

Najbliższe spotkania i wyróżnione rekrutacje

Pierwszym ekranem po zalogowaniu do aplikacji jest "Home" - zakładka startowa. Tu zobaczysz podgląd swoich najbliższych spotkań. Możesz sprawdzić o której, na jakie stanowisko i z kim odbędzie się dane spotkanie. 

Po kliknięciu w awatar kandydata, zostaniesz przeniesiony do jego profilu. Jeżeli chcesz szybko zadzwonić do danej osoby, kliknij ikonę "Słuchawki". Jeżeli chcesz edytować lub odwołać widoczne spotkanie, kliknij w nie i wybierz co chcesz zrobić.

UWAGA! Jeżeli chcesz edytować spotkanie online umówione z wykorzystaniem
MS Teams zaloguj się do systemu na komputerze.

Pod listą spotkań zobaczysz Wyróżnione rekrutacje. To te projekty, które oznaczone zostały przez Ciebie ikoną gwiazdki w zakładce "Rekrutacje" podczas pracy na pełnej wersji systemu. Po kliknięciu w nazwę projektu przeniesie Cię do listy nieobejrzanych jeszcze aplikacji.

Jeżeli chcesz wyróżnić lub wyłączyć wyróżnienie z danej rekrutacji, możesz to zrobić, logując się do systemu na komputerze. 

Zakładka rekrutacje

Klikając w zakładkę "Rekrutację", zobaczysz listę wyróżnionych rekrutacji. Przesuń palcem w prawo, by wyświetlić wszystkie aktywne projekty rekrutacyjne do których masz dostęp. Jeżeli chcesz przejść do listy aplikacji, kliknij w nazwę stanowiska.

Lista aplikacji w rekrutacji

Jeżeli chcesz przejrzeć aplikacje kandydatów, którzy zaaplikowali do wybranej rekrutacji kliknij w jej nazwę. Zobaczysz listę aplikacji kandydatów nieobejrzanych, aby przejść do listy kandydatów obejrzanych przesuń palcem w lewo lub kliknij na zakładkę "Obejrzani" .

Na liście aplikacji zobaczysz informacje na temat kandydatów - imię, nazwisko, miasto, datę aplikacji, ocenę, etap oraz oceny menedżerów (o ile Karta Kandydata była wysłana).

W tym miejscu możesz też filtrować listę kandydatów po trzech kryteriach:

 • ocena

 • etap

 • Interaktywna Karta Kandydata

Powyższe filtry działają tak samo jako w pełnej wersji systemu.

Dodatkowo na liście aplikacji masz możliwość zaznaczenia wybranych kandydatów i wysłania ich Kart Kandydata do menedżerów. Dzięki tej funkcji nie musisz wysyłać Kart Kandydata pojedynczo - możesz wyfiltrować kandydatów np. po ocenie, zaznaczyć ich i wysłać do menedżera.

Dostęp do danych kandydata

Wystarczy, że klikniesz w imię i nazwisko kandydata, by zobaczyć jego pełen profil. Aplikacja mobilna daje Ci możliwość podglądu danych kandydata. Są to:

 • dane podstawowe: imię, nazwisko, numer telefonu

 • bieżący etap i ocena (z poziomu aplikacji można zmienić ocenę kandydata)

 • tagi

 • dokumenty (plik CV i pozostałe)

 • odpowiedzi z formularza aplikacyjnego

 • notatki

 • odebrane i wysłane wiadomości

 • informacja o udziale w innych rekrutacjach, o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w innych projektach, o ponownym zaaplikowaniu na ofertę

Jeżeli chcesz przejść pomiędzy zakładkami na profilu, przesuń palcem w lewo lub w prawo na poziomie danej zakładki.

Z podglądu profilu kandydata możesz przejść do kolejnych osób, przesuwając palcem w lewo lub prawo na poziomie danych podstawowych oglądanego kandydata.

Umawianie spotkań

Jeżeli chcesz umówić spotkanie z kandydatem wybierz opcje "Umów spotkanie", następnie wybierz jaki etap o rodzaju spotkanie chcesz ustawić i przejdź do szczegółów spotkania.

Wybierz odpowiedni termin spotkania, miejsce spotkania lub zaznacz, że jest to spotkanie online oraz uczestników spotkania. Możesz też podejrzeć i edytować powiadomienia, które zostaną wysłane do kandydata.

UWAGA! Jeżeli chcesz umówić spotkanie online z wykorzystaniem MS Teams zaloguj się do systemu na komputerze.

Dodawanie notatek

Gdy otworzysz profil kandydata, możesz nie tylko przeglądać dodane wcześniej notatki, ale również wprowadzać nowe. Kliknij w zakładkę Notatki, a następnie Dodaj notatkę i wybierz, czy chcesz dodać notatkę ogólną, czy wewnętrzną (tutaj przeczytasz, czym różnią się od siebie typy notatek). Wpisz tekst i zatwierdź przyciskiem na dole.

Opiniowanie aplikacji z biznesem

Podczas podglądu profilu kandydata, możesz przesłać jego Kartę do menedżera zaangażowanego w proces rekrutacyjny. Wystarczy, że klikniesz w przycisk "Wyślij kartę kandydata".
Wybierz odbiorcę (lub wielu odbiorców), wybierając go z listy lub wyszukując. Możesz również dodać komentarz dla odbiorcy. Gdy menedżer oceni aplikację, otrzymasz powiadomienie w aplikacji, z którego od razu przejdziesz do podglądu oceny.

Odbieranie i wysyłanie wiadomości do kandydata

Aplikacja poinformuje Cię o nowej wiadomości od kandydata poprzez powiadomienie Push i pod ikoną koperty w prawym górnym rogu ekranu. Gdy klikniesz w powiadomienie, od razu otworzy się ekran z widokiem wiadomości.
Na tym ekranie możesz od razu odpowiedzieć kandydatowi na e-mail. Jeżeli chcesz, użyj funkcji nagrywania głosowego do podyktowania treści. :)

Wyszukiwarka aplikacji

Zakładka "Wyszukiwarka" pozwala na znalezienie interesującej Cię aplikacji kandydata po danych podstawowych oraz słowach kluczowych użytych w CV. Po wpisaniu frazy, aplikacja wyświetli aplikację (lub kilka aplikacji) konkretnego kandydata.

Logowanie Face ID i Touch ID

Jeżeli lubisz nowoczesne rozwiązania, możesz skorzystać z logowania za pomocą skanu twarzy lub dotyku palca. Akcję tę włączysz, przechodząc do zakładki "Ustawienia" i zaznaczając opcję "Loguj się za pomocą biometryki". Przy następnym logowaniu aplikacja nie będzie wymagała już podania loginu i hasła, tylko poprosi o zalogowanie przez wybraną opcję (jest to zależne od tego, które rozwiązanie używasz na swoim telefonie). 

Potrzebujesz pomocy?

W przypadku problemów lub uwag w aplikacji, prosimy kontaktować się, pisząc na adres [email protected], lub bezpośrednio na nasz chat eRecruiter w standardowej wersji przeglądarkowej systemu.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?