Wszystkie kolekcje
Działania na aplikacjach kandydatów
Inne działania
Czym się różni notatka ogólna od wewnętrznej?
Czym się różni notatka ogólna od wewnętrznej?

Dowiedz się, co to jest notatka ogólna, notatka wewnętrzna i czym różnią się od siebie.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Po obejrzeniu filmu lub przeczytaniu poniższego artykułu będziesz wiedział czym różni się notatka ogólna od wewnętrznej i jak może to usprawnić Twoją pracę w systemie eRecruiter!

Notatka ogólna to notatka przypisana do aplikacji kandydata w konkretnej rekrutacji, widoczna dla użytkowników, którzy mają dostęp do tej rekrutacji.
Notatka ogólna jest widoczna dla managerów (Użytkowników biznes), do których zostanie wysłana Interaktywna Karta Kandydata. Managerowie (Użytkownicy biznes) mogą dodawać notatki na Interaktywnej Karcie Kandydata - te notatki to również notatki ogólne. 

Notatka wewnętrzna to komentarz użytkownika, który posiada dostęp do systemu. Notatka wewnętrzna jest przypisana do kandydata i jest widoczna dla wszystkich użytkowników, którzy mają dostęp do wybranego kandydata (niezależnie od rekrutacji w której się znajduje).
Notatka wewnętrzna nie jest widoczna dla managerów (Użytkowników biznes), do których zostanie wysłana Interaktywna Karta Kandydata. 

Uwaga! Użytkownicy z rolą Administratora oraz Rekrutera posiadają dostęp do każdej notatki pozostawionej przy kandydacie. Wynika to z tego, że mają oni dostęp do wszystkich rekrutacji w systemie, a co za tym idzie - do każdej aplikacji.
Użytkownik Mini będzie widział tylko notatki wewnętrzne utworzone przez siebie. 

Jakie są podstawowe różnice między notatką ogólną a wewnętrzną?

Jak zobaczyć notatki ogólne z innych rekrutacji? 

Notatka ogólna nie przechodzi z kandydatem do innych rekrutacji. Jeżeli kandydat bierze udział w dwóch rekrutacjach, do których masz dostęp, to możesz pobrać notatki ogólne z drugiej rekrutacji. Wystarczy kliknąć w przycisk Pokaż notatki z innych rekrutacji.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?