Wszystkie kolekcje
Wsparcie procesów rekrutacyjnych
Pozyskiwanie kandydatów
Wtyczka eRecruiter Sourcing w przeglądarce Google Chrome
Wtyczka eRecruiter Sourcing w przeglądarce Google Chrome

Importuj dane kandydatów z LinkedIn bezpośrednio do systemu eRecruiter

Agnieszka Otręba avatar
Napisane przez Agnieszka Otręba
Zaktualizowano w tym tygodniu

Chcesz pozyskiwać dane kandydatów z mediów społecznościowych w kilku prostych krokach? Skorzystaj z wtyczki eRecruiter Sourcing w przeglądarce Google Chrome (możesz ją pobrać z Chrome Web Store) i zapisuj dane kandydatów z LinkedIn bezpośrednio w eRecruiter.

Jak włączyć wtyczkę eRecruiter Sourcing?

Wtyczkę może włączyć jedynie Administrator systemu eRecruiter w Twojej firmie.

1. W tym celu musi wejść ustawienia -> Integracja z eRecruiter -> Aplikacje i wcisnąć przycisk „Rozpocznij integrację” przy eRecruiter Sourcing

2. Aby włączyć integrację, niezbędne jest zaakceptowanie regulaminu

3. Po akceptacji regulaminu Administrator otrzymuje link do instalacji wtyczki, a pozostali użytkownicy (np. rekruterzy) mogą pobrać wtyczkę bezpośrednio ze sklepu Chrome Web Store

4. Aby zainstalować wtyczkę ze sklepu, kliknij w przycisk „Dodaj do Chrome”

5. Gdy pojawi się okienko z komunikatem, kliknij „Dodaj rozszerzenie”

6. Gotowe! Wtyczka eRecruiter jest już dostępna w Twojej przeglądarce Google Chrome. Aby mieć wygodny do niej dostęp, przypnij wtyczkę do paska zadań: w prawnym górnym rogu przeglądarki kliknij ikonę puzzla, a następnie ikonę pinezki przy wtyczce eRecruiter Sourcing.

Jak korzystać z wtyczki eRecruiter Sourcing?

Gdy masz już zainstalowaną wtyczkę, wejdź na profil wybranego kandydata na LinkedIn. Następnie kliknij ikonkę eRecruiter Sourcing w prawym górnym rogu przeglądarki, by zaimportować podstawowe informacje profilowe kandydata do wybranego projektu rekrutacyjnego w eRecruiter. Jeśli pojawi się komunikat z prośbą o zalogowanie, zaloguj się przy użyciu danych do systemu eRecruiter.

Rozwiń pole „Informacje kontaktowe” pod nazwiskiem kandydata na LinkedIn, a wypełnią one automatycznie pola we wtyczce eRecruiter Sourcing. Jakie informacje o kandydacie możesz zapisać przy pomocy wtyczki?:

  • Imię

  • Nazwisko

  • E-mail (nieobligatoryjny)

  • Numer telefonu (nieobligatoryjny)

  • Link do profilu na LinkedIn

  • Projekt rekrutacyjny, do którego chcesz dodać kandydata

Gdy klikniesz przycisk „Dodaj do eRecruiter”, w systemie utworzy się profil kandydata, którego źródło pozyskania automatycznie zapisze się jako LinkedIn.

Dzięki wtyczce zyskujesz możliwość zapisania linku do LinkedIn-owego profilu kandydata na jego/jej profilu w eRecruiter. Zrobisz to zapisując kandydata przy pomocy wtyczki eRecruiter Sourcing w przeglądarce Google Chrome (wg opisanych wcześniej kroków) lub edytując pole "Profil LinkedIn" na profilu kandydata w eRecruiter. Link ten będzie widoczny także na Interaktywnej Karcie Kandydata ocenianej przez managera.


Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?