Strona Kariery PRO - wymagane materiały

Wymogi dotyczące rozmiarów i formatów plików możliwych do wykorzystania przy tworzeniu strony kariery.

Radosław avatar
Napisane przez Radosław
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Podczas pracy w kreatorze Stron Karier PRO jednym z podstawowych działań jest umieszczanie w projekcie własnych multimediów. W tym artykule znajdziesz spis wymagań, jakie muszą spełniać poszczególne media, aby mogły zostać użyte do budowy strony kariery.

Pliki graficzne

Kreator Stron Karier PRO obsługuje następujące formaty zdjęć:

  • JPG

  • PNG

  • GIF (animacje nie są obsługiwane, zostanie wyświetlona pierwsza klatka)

Minimalny rozmiar zdjęć wykorzystywanych jak tło elementu to 1920x1080 pikseli.

Minimalne rozmiary pozostałych zdjęć, w zależności od elementu, to 1920x1080, 840x480, 480x320, 420x420, 192x192 pikseli. W każdym elemencie dokładna informacja o wymaganym rozmiarze jest dostępna w poup-upie, który pojawia się po najechaniu myszką.

Maksymalny rozmiar pliku graficznego jaki możemy użyć to 8000x8000 pikseli. Maksymalna waga pliku to 15 MB.

Tip: w wybranych elementach dostępne są darmowe obrazy, które można wykorzystywać przy budowie własnej strony kariery.

Materiały wideo

Kreator Stron Karier PRO pozwala w wybranych elementach na zamieszczanie materiałów wideo. Film może pojawić się jako część elementu lub jego tło.

W wypadku części elementu, film można umieścić poprzez wklejenie bezpośredniego linku do serwisu YouTube lub Vimeo z danym filmem. Kreator wyświetli materiał ze wskazanego hiperłącza.

W wybranych elementach film można umieścić jako jego tło. W takim wypadku należy wgrać film bezpośrednio z dysku komputera. Film będzie odtwarzany w pętli, musi spełniać następujące wymagania:

  • format .mp4

  • waga pliku do 5 MB

Tip: warto, aby film wgrany z dysku komputera był przygotowany w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1920x1080). Kreator zezwala na wgranie filmu o dowolnym rozmiarze, jednak zbyt niska rozdzielczość filmu może spowodować pogorszenie jakości filmu przy wyświetlaniu na dużych ekranach.

Formatowanie tekstu

Podczas edycji tekstu w kreatorze dostępne jest podstawowe formatowanie. Kolor tekstu można zmienić na dowolny, jaki zostanie uprzednio wybrany w sekcji wzornictwo.

Krój czcionki jest ustalany w zakładce "Wzornictwo". Jeden krój obowiązuje dla całej strony kariery.

Tip: Jeśli Twoja organizacja korzysta z płatnej czcionki lub posiada własny font korporacyjny, możesz wykorzystać tę czcionkę w kreatorze. Skontaktuj się ze swoim opiekunem po stronie eRecruiter i przekaż pliki zawierające Twoją czcionkę. Aby skutecznie dodać czcionkę do Twojego kreatora, prześlij nam plik o rozszerzeniu .woff2 .

O tym jak edytować czcionkę oraz zmieniać kolory w palecie barw, dowiesz się z tego artykułu:

Kreator automatycznie dostosuje pozostałe parametry tekstu: rozmiar czcionki, interlinię, w zależności od rozmiaru okna, w którym wyświetlana jest strona. Zmiana czcionki jest możliwa z poziomu sekcji "wzornictwo" i pozwala na ustawienie różnych czcionek przypisanych do nagłówków oraz do normalnych tekstów.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Skorzystaj z naszego e-booka i dowiedz się jak przygotować estetyczną Stronę Kariery PRO.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?