[Stara ścieżka] Jak edytować pytanie w formularzu?

W tym artykule dowiesz się, czy i w jaki sposób możesz edytować pytanie w formularzu aplikacyjnym.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W systemie eRecruiter w prosty sposób możesz edytować pytanie w formularzu aplikacyjnym przypisanym do istniejącej, aktywnej rekrutacji.

W tym celu przejdź do zakładki Formularze i znajdź na liście ten formularz, w którym chcesz edytować pytanie. W kolumnie Akcje kliknij w Edytuj.

Następnie wyszukaj pytanie, które chcesz zmienić i kliknij w ikonę ołówka obok. 

TIP: Możesz edytować zarówno treść pytania, jak i odpowiedzi.

Uwaga! Pamiętaj, aby zmiany w odpowiedziach zatwierdzać ptaszkiem. Po dokonaniu wszystkich zmian kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Gdy zakończysz edycję, upewnij się, że formularz wygląda w pożądany przez Ciebie sposób, zawiera odpowiednie pytania i brak w nim np. literówek. Możesz podejrzeć formularz klikając w przycisk Podgląd

Gdy masz pewność, że formularz jest już gotowy, kliknij "Zapisz zmiany".

Pamiętaj! Jeżeli dokonasz edycji aktywnego formularza, którego używasz w bieżących lub historycznych rekrutacjach, będzie on w nich widoczny w poprawionej formie.

Weź pod uwagę fakt, że kandydaci mogli już odpowiedzieć na to pytanie w takiej formie, w jakiej widniało przed edycją. Po edycji pytania, ich odpowiedzi mogą się nie zgadzać z  poprawioną formą pytania. Podgląd poprzedniej wersji formularza nie jest dostępny.

Uwaga! Nie można edytować gotowych pytań systemowych.

Co jeszcze mogę edytować w formularzu?

  • Kolejność pytań

Chwyć pytanie i przesuń je w preferowane miejsce (wyżej lub niżej na liście pytań).

  • Obowiązkowość odpowiedzi

Zaznacz/odznacz check box przy danym pytaniu.

Dowiedz się więcej

Czy wiesz, że już na etapie budowy formularza możesz zadbać o automatyczną selekcję kandydatów? Pomoże Ci w tym tagowanie pytań w formularzu. System będzie automatycznie oznaczał kandydatów posiadających pożądane umiejętności. Dowiedz się Jak dodawać tagi do formularza? dla jeszcze efektywniejszej pracy w systemie. 

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?