Wszystkie kolekcje
Pierwsze kroki w systemie eRecruiter
Jaka jest różnica między rekrutacją, formularzem a ogłoszeniem?
Jaka jest różnica między rekrutacją, formularzem a ogłoszeniem?
Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano w tym tygodniu

Rekrutacja w eRecruiter to miejsce, gdzie zbierasz aplikacje kandydatów i tutaj możesz je przeglądać. Rekrutacja jest podstawowym narzędziem Twojej pracy w eRecruiter - bez niej nie masz gdzie trzymać aplikacji, to taki folder czy szuflada. Dzięki podziale na poszczególne rekrutacje, wiesz ile kandydatów masz w danym projekcie i w uporządkowany sposób możesz nimi zarządzać.
​ 
Ekran Rekrutacje w eRecruiter to Twoje biurko pracy, które skupia wszystkie rekrutacje, do których masz dostęp. 

Zakładka Formularz w eRecruiter umożliwia tworzenie gotowych zestawów pytań selekcyjnych do kandydatów. Możesz przygotować taki zestaw wcześniej, a następnie wykorzystać go podczas zakładania projektu rekrutacyjnego.

Pamiętaj ! Ne jest to konieczne, pytania które chcesz zadać kandydatom możesz uwzględnić na bieżąco, z poziomu zakładania projektu- w prosty sposób wybierzesz je z dostępnych w Bibliotece Pytań, lub dodasz tam nowe ;)

Idąc powyżej wspomnianą metaforą biurka, ekran Formularze w eRecruiter to teczka, z "kwestionariuszami" dla kandydatów, które pozwolą Ci z szuflad biurka wybrać najodpowiedniejszych dla danego stanowiska kandydatów.

Ogłoszenie w eRecruiter to ogłoszenie o pracę dla kandydatów umieszczone na danym portalu poprzez system eRecruiter. Dzięki ogłoszeniu kandydat wie, że poszukujesz osób na dane stanowisko. Ogłoszenie możesz zamieścić o ile masz już założoną rekrutację wraz z formularzem aplikacyjnym. 

Ekran Ogłoszenia w eRecruiter daje kontrolę nad tym gdzie i jakie ogłoszenia posyłasz "w świat", do kandydatów.

Jak aplikacja kandydata trafia do Twojego systemu eRecruiter? 

Kandydat znajduje Twoje ogłoszenie na portu zewnętrznym (np. Pracuj.pl, Twoja strona Kariery, social media itp.), wybiera przycisk "Aplikuj" i przenosi się do formularza aplikacyjnego. Uzupełnia formularz swoimi danymi, odpowiada na zadane przez Ciebie pytania, zapoznaje się z klauzulą i wyraża/nie wyraża odpowiednich zgód. Wybiera przycisk "Wyślij" i wtedy jego aplikacja trafia do eRecruiter do odpowiedniej rekrutacji. Wtedy Ty możesz przeglądać jego dokumenty i kontaktować się z nim przez eRecruiter.  

Stawiasz pierwsze kroki w eRecruiter? 

W takim razie koniecznie sprawdź materiały przygotowane specjalnie dla Ciebie: 

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?