Przejdź do głównej zawartości
Jak przenieść kandydata do innej rekrutacji?

Do Twojej rekrutacji zaaplikował kandydat, który idealnie pasuje do innej rekrutacji? Przenieś do niej jego profil.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeżeli chcesz mieć pewność, że przeniesiesz do innej rekrutacji wszystkie dokumenty kandydata, przejdź do zakładki Rekrutacje i wybierz tę, do której zaaplikował kandydat. Następnie zaznacz profil konkretnego kandydata i naciśnij przycisk Akcje. Na liście rozwijanej wybierz Przypisz do rekrutacji.

Na ekranie pojawi się okienko wyboru rekrutacji, do której chcesz przenieść dokumenty kandydata. Wybierz ją z listy rozwijanej. Pamiętaj, że na liście pokażą się tylko aktywne rekrutacje.

Ważne: podczas przenoszenia kandydata między rekrutacjami, w okienku źródło pojawia się możliwość wyboru źródła. Ważne, by wskazać właściwe, które ma się przy nim pojawić, by nie zaburzać wyników raportowania. Listę źródeł mogą definiować Administrator oraz Rekruter w ustawieniach konta. 

By dokończyć przenoszenie kandydata, kliknij Przypisz. Dokumenty kandydata zostaną w rekrutacji, do której zaaplikował, a w drugiej rekrutacji pokaże się on jako nowy kandydat. 

Jak zaprosić kandydata do innej rekrutacji?

Jeżeli chcesz pozostawić kandydatowi możliwość decyzji o zaaplikowaniu do innej rekrutacji, skorzystaj z funkcji Zaproś do rekrutacji.

Zaznacz kandydata na liście kandydatów w wybranej rekrutacji, a następnie kliknij w przycisk Akcje i wybierz pozycję Zaproś do rekrutacji.

Na ekranie pojawi się okno wyboru rekrutacji, do której chcesz zaprosić kandydata. Wybierz odpowiednią rekrutację z listy.

Po prawej stronie ekranu wyświetli się szablon wiadomości z linkiem do nowego formularza. Kliknij Wyślij, aby wysłać do kandydata zaproszenie. Możesz edytować treść wiadomości, jednak pamiętaj, aby nie usuwać z niej linku do formularza.

Jeżeli kandydat wypełni formularz, znajdujący się pod otrzymanym linkiem, automatycznie trafi do nowej rekrutacji ze statusem Nowy oraz z przypisanym źródłem eRecruiter.

Ważne: Przypisując, bądź zapraszając kandydatów do innych projektów, zwróć szczególną uwagę na to, czy aplikując, wyrazili oni zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach.

SŁOWA KLUCZOWE: jak przypisać kandydata ; rekrutacje ; projekty ; przenoszenie kandydata ; zaproś do rekrutacji ;

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?