Jeżeli chcesz mieć pewność, że przeniesiesz do innej rekrutacji wszystkie dokumenty kandydata, przejdź do zakładki Rekrutacje i wybierz tę, do której zaaplikował kandydat. Następnie zaznacz profil konkretnego kandydata i naciśnij przycisk Akcje. Na liście rozwijanej wybierz Przypisz do rekrutacji.

Na ekranie pojawi się okienko wyboru rekrutacji, do której chcesz przenieść dokumenty kandydata. Wybierz ją z listy rozwijanej. Pamiętaj, że na liście pokażą się tylko aktywne rekrutacje.

Ważne: podczas przenoszenia kandydata między rekrutacjami, w okienku źródło pojawia się możliwość wyboru źródła. Ważne, by wskazać właściwe, które ma się przy nim pojawić, by nie zaburzać wyników raportowania. Listę źródeł mogą definiować Administrator oraz Rekruter w ustawieniach konta. 

By dokończyć przenoszenie kandydata, kliknij Przypisz. Dokumenty kandydata zostaną w rekrutacji, do której zaaplikował, a w drugiej rekrutacji pokaże się on jako nowy kandydat. 

Jak zaprosić kandydata do innej rekrutacji?

Jeżeli chcesz pozostawić kandydatowi możliwość decyzji o zaaplikowaniu do innej rekrutacji, skorzystaj z funkcji Zaproś do rekrutacji.

Zaznacz kandydata na liście kandydatów w wybranej rekrutacji, a następnie kliknij w przycisk Akcje i wybierz pozycję Zaproś do rekrutacji.

Na ekranie pojawi się okno wyboru rekrutacji, do której chcesz zaprosić kandydata. Wybierz odpowiednią rekrutację z listy.

Po prawej stronie ekranu wyświetli się szablon wiadomości z linkiem do nowego formularza. Kliknij Wyślij, aby wysłać do kandydata zaproszenie. Możesz edytować treść wiadomości, jednak pamiętaj, aby nie usuwać z niej linku do formularza.

Jeżeli kandydat wypełni formularz, znajdujący się pod otrzymanym linkiem, automatycznie trafi do nowej rekrutacji ze statusem Nowy oraz z przypisanym źródłem eRecruiter.

Ważne: Przypisując, bądź zapraszając kandydatów do innych projektów, zwróć szczególną uwagę na to, czy aplikując, wyrazili oni zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach. 

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?