Jak edytować szablon wiadomości?

Dowiedz się, jak edytować szablony wiadomości e-mail oraz szablony SMS.

Zuzanna avatar
Napisane przez Zuzanna
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W systemie eRecruiter dostępne są Gotowe szablony, Własne szablony oraz Szablony SMS

  • Gotowe szablony wiadomości to domyślne szablony wiadomości e-mail przypisane np. do systemowych etapów kandydata czy do domyślnego podziękowania za aplikację. 

  • Własne szablony wiadomości to szablony wiadomości e-mail, które Ty i Twój zespół możecie tworzyć na potrzeby Waszej firmy.  

  • Szablony SMS to szablony wiadomości SMS, które możesz wysyłać do kandydata w związku z umówiony spotkaniem.  

Uwaga: Gotowe szablony wiadomości oraz Szablony SMS może edytować jedynie Administrator systemu w Twojej firmie. Własne szablony mogą dodawać i edytować wszyscy użytkownicy systemu. 

Jak edytować gotowy szablon w systemie? - Administrator

Jeżeli jesteś administratorem, w zakładce Gotowe szablony edytujesz wszystkie domyślne szablony wiadomości e-mail. To bardzo ważny punkt ustawień, bo tylko Ty masz możliwość edycji tych wiadomości.

Przejdź do Ustawień systemu (kliknij w ikonkę swojego profilu w prawym górnym rogu systemu). W ustawieniach, w sekcji Szablony wiadomości

przejdź do zakładki Gotowe szablony. Wybierz z listy rozwijanej szablon, który chcesz edytować, wprowadź pożądane zmiany i zapisz je. 

Jak edytować szablon własny? - Wszyscy użytkownicy

Przejdź do Ustawień systemu (kliknij w ikonkę swojego profilu w prawym górnym rogu systemu). W ustawieniach, w sekcji Szablony wiadomości przejdź do zakładki Własne szablony. Wybierz szablon, który chcesz edytować z listy rozwijanej.  

Wprowadź pożądane zmiany w treści szablonu i zapisz je.

Jak edytować szablony wiadomości SMS? - Administrator

W przypadku wiadomości SMS masz do dyspozycji trzy szablony wiadomości dotyczące:

  • anulowania spotkania, 

  • potwierdzenia i przypomnienia o spotkaniu, 

  • zmiany terminu spotkania. 

Aby dostosować treść tych wiadomości SMS do potrzeb Twojej firmy przejdź do Ustawień systemu (kliknij w ikonkę swojego profilu w prawym górnym rogu systemu). W ustawieniach, w sekcji Szablony wiadomości przejdź do zakładki Szablony SMS. Wybierz z listy rozwijanej szablon, który chcesz edytować, wprowadź pożądane zmiany i zapisz je. 

Dlaczego warto zdefiniować szablony wiadomości?

Dzięki szablonom zadbasz o spójność komunikatów do kandydatów w całej organizacji, a dzięki zautomatyzowaniu procesu odciążysz osoby zaangażowane w rekrutacje. Do Twojej dyspozycji są gotowe wzory przygotowane przez naszych ekspertów. Znajdziesz je TUTAJ

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?