Jak zintegrować system eRecruiter ze Stroną Kariery?

Z artykułu dowiesz się co zrobić, aby w łatwy i szybki sposób publikować ogłoszenia na swojej Stronie kariery.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano w tym tygodniu

Jeżeli chcesz zintegrować system eRecruiter z zakładką Kariera na Twojej stronie internetowej lub stworzyć własną Stronę Karier, skontaktuj się ze swoim opiekunem po stronie eRecruiter, który ustali z Tobą szczegóły integracji.

Wybierz rodzaj integracji

Wybierz jedną z czterech opcji integracji eRecruiter ze Stroną Kariery:

1. Kreator Stron Karier

Kreator Stron Karier jest narzędziem, dzięki któremu w kilkanaście minut, bezpośrednio w systemie eRecruiter, stworzysz atrakcyjną, nowoczesną i spersonalizowaną Stronę Kariery Twojej firmy. Dzięki temu wzmocnisz jej pozytywny wizerunek jako pracodawcy i zyskasz dodatkowe źródło pozyskiwania kandydatów. Przy pomocy naszego edytora stworzysz Stronę Kariery całkowicie samodzielnie, bez angażowania innych działów swojej firmy ani zewnętrznych agencji. Ogłoszenia na stronie opublikujesz również bezpośrednio z systemu eRecruiter.

Więcej szczegółów oraz wideo instruktażowe znajdziesz w artykule
Kreator Stron Karier – czym jest i jak z niego korzystać?

Poniżej kilka przykładów naszych Klientów korzystających z Kreatora Stron Karier:

2. Strona Kariery PRO

To profesjonalny, intuicyjny w obsłudze i bardzo zaawansowany kreator Strony Kariery. Na Stronie Kariery PRO przedstawisz nie tylko oferty pracy, ale także informacje o kulturze pracy czy przebiegu procesu rekrutacyjnego. Wszystko to dzięki możliwości pełnej konfiguracji szaty graficznej, układu strony i treści w tym: grafik, wideo, listy benefitów, opinii pracowników i mapy lokalizacji firmy.

Po więcej szczegółowych informacji dotyczących Strony Kariery PRO zapraszamy do artykułu: Strona Kariery PRO - magnes na kandydatów

Zachęcamy do zapoznania się z przykładami stron stworzonych przez naszych Klientów:


Poza powyższymi rozwiązaniami mamy także dwie możliwości integracji systemu eRecruiter ze stroną internetową Klienta:

3. Widget

Widget, czyli kod javascript, przygotowujemy na podstawie informacji, które nam przekażesz. Jest to kod, który należy umieścić w <body> strony. Do jego stworzenia potrzebujemy informacji na temat docelowego miejsca umieszczenia (jaką wyszukiwarka może mieć maksymalną szerokość; jakich możemy używać kolorów, itp.).  Wybierz także kryteria, które mamy uwzględnić w polu wyszukiwania oraz na liście ogłoszeń. Poniżej możliwości, z których możesz wybrać:

Możliwe kryteria wyszukiwania ogłoszeń:

  • Stanowisko 

  • Słowa kluczowe

  • Miejsce pracy

  • Region

  • Dział firmy

Pamiętaj, że możesz zupełnie zrezygnować z pola wyszukiwarki, wówczas na stronie będzie widoczna jedynie lista opublikowanych ogłoszeń.

Możliwe kolumny listy ogłoszeń:

  • Stanowisko*

  • Region

  • Miejsce pracy

  • Data publikacji

  • Dział firmy

Poniżej kilka przykładów naszych Klientów używających tego rozwiązania:

Jak tylko wyszukiwarka będzie gotowa, otrzymasz od swojego opiekuna specjalny skrypt, który należy zamieścić w odpowiednim miejscu na Twojej Stronie kariery.
Tutaj znajdziesz opis techniczny zamieszczenia wyszukiwarki na stronie.

4. Plik XML

Plik XML daje dużo większe możliwości „ostylowania” wyszukiwarki. To po stronie Klienta leży całe obudowanie wyszukiwarki, dostosowanie do wytycznych strony. My tworzymy jedynie layouty ogłoszeń.

Poniżej kilka przykładów takiego rozwiązania:

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z tego rozwiązania, skopiuj dane w formacie XML z Ustawień Twojego konta w eRecruiter. Dostęp do tych danych posiada Administrator konta. 

Layouty ogłoszeń

Dodatkowo, przygotujemy dla Ciebie layouty ogłoszeń publikowanych na stronie kariery. Mogą one być takie same jak na Pracuj.pl lub zupełnie inne, przygotowane na podstawie grafik i wytycznych, które od Ciebie otrzymamy. Potrzebujemy grafik o szerokości min. 690px, które powinny być zapisane w jednym z wymienionych formatów: jpg, png, gif, psd lub w formie linku do programu Figma.

Jeśli chcesz, aby layout zawierał ikony (np. benefitów) to takie grafiki należy nam przesłać. W projekcie możemy też użyć czcionki, która znajduje się na Twoje stronie www. W tym celu potrzebujemy nazwy czcionki (jeżeli jest ona darmowa) lub plików w formacie: otf, ttf (jeśli jest płatna).

Możemy skorzystać z grafik umieszczonych na stronie www - wystarczy nas poinformować, że na jej podstawie ma być przygotowany layout. Wszystkie materiały i informacje przekaż swojemu opiekunowi.

Opublikuj pierwsze ogłoszenia

Po zintegrowaniu Strony kariery z eRecruiter możesz już opublikować pierwsze ogłoszenia. Zobacz jakie to proste! :)

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?