Webankieta to program do ankiet i formularzy, który pozwoli Ci na badanie doświadczeń wynoszonych przez Waszych kandydatów z rekrutacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.

Aby rozpocząć współpracę z Webankietą, skontaktuj się ze swoim Opiekunem eRecruiter, który przekaże Ci kontakt do przedstawiciela Webankiety.

Przedstawiamy opis integracji Webankiety i systemu eRecruiter - instrukcję tego jak w bardzo prosty sposób połączyć oba systemy i od razu czerpać korzyści z automatyzacji. Przedstawiony informacje dotyczą sytuacji, gdy jesteś już po kontakcie z przedstawicielem Webankiety i masz podpisaną umowę z tym dostawcą.

Włączenie integracji z Webankietą w eRecruiter

Opis przygotowany został z perspektywy Administratora eRecruiter. Jedynie on ma dostęp do poniższych działań.

  1. W eRecruiter przejdź do ustawień systemu.

  2. Z menu po lewej stronie, w sekcji: System w Twojej firmie, wybierzzakładkę Integracja z eRecruiter

3. W sekcji Partnerzy, przy nazwie Webankieta kliknij przycisk Aktywuj. Otworzy się okno, na którym należy wybrać, czy możliwość wysyłki ankiety będzie dostępna przy wszystkich rekrutacjach, czy tylko przy wybranych. Dodatkowo informujemy tam, do jakich danych dodatkowych partner będzie miał dostęp.

4. Kliknij przycisk Wygneruj token dostępu. Pojawi się okno z kodem, który należy skopiować i przesłać do przedstawiciela Webankiety:

Po wygenerowaniu tokena wejdź na stronę https://www.webankieta.pl/ i zarejestruj konto. Teraz możesz utworzyć ankietę, którą będziesz mógł wysłać kandydatom oraz szablon treści zaproszenia do jej wypełnienia.

Wejdź na stronę https://rejestracja-erec.webankieta.pl/ i wypełnij formularz danych, które będą potrzebne do skonfigurowania automatycznych wysyłek zaproszeń do kandydatów. W formularzu będziesz musiał podać wygenerowany token dostępu.

5. Poczekaj na informację zwrotną od Webankiety, że integracja została uruchomiona. Po włączeniu funkcji, w ustawieniach eRecruiter zobaczysz następujący widok:

To wszystko! Teraz możesz przejść do podłączenia Webankiety do rekrutacji.

Czytaj dalej:

Jak wysłać badanie candidate experience Webankiety z eRecruiter? Co widzi kandydat?

Przeczytaj też:

  1. Z czego składa się ankieta candidate experience od Webankiety?

  2. Jak odczytać wyniki badania candidate experience Webankiety? Jak wyglądają raporty podsumowujące badanie candidate experience?

  3. Wpis na blogu eRecruiter na temat korzyści integracji z Webankietą

  4. Wpis na blogu Webankiety dotyczący największych korzyści badania Candidate Experience

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?