Wszystkie kolekcje
Publikacja ogłoszeń
Strony Kariery w eRecruiter
Kreator Stron Karier – czym jest i jak z niego korzystać?
Kreator Stron Karier – czym jest i jak z niego korzystać?

Z artykułu dowiesz się, czym jest Kreator Stron Karier oraz jak w łatwy i szybki sposób przygotować Stronę Kariery za jego pomocą.

Aleksandra Jarzynka avatar
Napisane przez Aleksandra Jarzynka
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Kreator Stron Karier jest narzędziem, dzięki któremu w kilkanaście minut stworzysz atrakcyjną, nowoczesną i spersonalizowaną Stronę Kariery Twojej firmy. Dzięki temu wzmocnisz jej pozytywny wizerunek jako pracodawcy i zyskasz dodatkowe źródło pozyskiwania kandydatów. Przy pomocy naszego edytora stworzysz Stronę Kariery całkowicie samodzielnie, bez angażowania innych działów swojej firmy ani zewnętrznych agencji. Ogłoszenia na stronie opublikujesz bezpośrednio z systemu eRecruiter.

Obejrzyj wideo instruktażowe lub przeczytaj artykuł, aby poznać szczegóły.

Aby zacząć pracę nad własną Stroną Kariery, przejdź do zakładki Ustawienia i wybierz zakładkę Strona Kariery i Intranet. W sekcji Kreator Stron Kariery wpisz nazwę swojej strony. Link możesz wygenerować tylko raz, więc ważne, aby dobrze przemyśleć nazwę swojej strony kariery. Po wpisaniu nazwy kliknij Akceptuj.

Pojawi Ci się nowe okienko. Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna, a następnie kliknij Potwierdzam adres.

Zostaniesz automatycznie przeniesiony do Kreatora strony.

TIP: Twoja strona będzie widoczna pod wskazanym linkiem dopiero po przejściu do jej edycji i kliknięciu przycisku "Publikuj".

Znajdujesz się już w Kreatorze. Po lewej stronie znajduje się edytor wraz z funkcjami, które pozwalają dostosować stronę do potrzeb Twojej firmy.

Logo

Pierwszym elementem, który możesz dodać w edytorze, jest logo firmy. Kliknij w przycisk + Dodaj logo, a następnie wybierz plik ze swojego komputera. Wgrane logo pojawi się na liście ogłoszeń przy każdej ofercie.

Uwaga: Jeżeli przed publikacją strony nie zmienisz przykładowego logo, to na opublikowanej Stronie Kariery w menu nie pojawi się żadna grafika.

Social media i strona domowa

Jeżeli chcesz, żeby w menu pojawiły się linki do strony Twojej firmy oraz do mediów społecznościowych, dodaj je w sekcji Social media i strona domowa. Po kliknięciu w przycisk + Dodaj linki otworzy się okienko, w którym możesz dodać adresy stron:

 • Strony głównej firmy;

 • profilu na LinkedIn;

 • fanpage na Facebooku;

 • konta na Instagramie;

 • kanału na Youtube.

Dodane linki pokażą się na podglądzie w menu w postaci ikonek.

Baner

Na stronie kariery możesz również dodać swój baner. W sekcji Baner kliknij w przycisk + Dodaj obraz, a następnie wybierz plik ze swojego komputera. Wgrany baner pojawi się pod menu na Stronie Kariery. Poniższa grafika ilustruje optymalny rozmiar baneru:

Tekst

Kolejnym elementem, który możesz dodać, jest tekst, który wyświetli się pod banerem. W edytorze jest przygotowany przykładowy tekst, który może pojawić się na Stronie Kariery. Aby go zmienić, kliknij w przycisk Edytuj tekst. Po kliknięciu otworzy się okienko, w którym możesz wpisać swoją treść.
Masz do dyspozycji kilka funkcji edycji:

 • Format nagłówka

 • Style czcionki

 • Wyrównanie i wcięcie

 • Linki i multimedia - możesz dodać w treści tekstu link, grafikę lub wideo

Pamietaj, aby zapisać zmiany!

Czcionka

Kolejnym elementem, którzy możesz zmienić, jest czcionka. Zmiana czcionki wpływa na wszystkie treści, które znajdą się na Stronie Kariery.

Kolor

W edytorze możesz również zmienić kolor dla poniższych elementów Strony Kariery:

 • Ikonki Social media i strony domowej;

 • ikonki znajdujące się w wyszukiwarce i filtrach;

 • wygląd przycisku Wyślij CV dla Rekrutacji spontanicznej;

 • wygląd oferty pracy - nazwa stanowiska, ikonki, punktory znajdujące się w treści, przycisk Aplikuj, separator oraz link Wróć do listy ofert.

Uwaga: Pamiętaj, żeby wybierać kolor, który będzie wyróżniał się na białym tle Strony Kariery, tak aby elementy znajdujące się na niej były czytelne dla kandydatów.

Rekrutacja spontaniczna

Kolejnym elementem, który znajdziesz w edytorze, jest Rekrutacja spontaniczna. Pozwala ona kandydatom pozostawić na Stronie Kariery swoje CV, nawet jeżeli nie znajdą interesującej ich oferty. Jeżeli zdecydujesz się na dodanie tego elementu do swojej Strony Kariery, upewnij się, że przełącznik obok sekcji Rekrutacja spontaniczna jest włączony, a także wybierz z listy odpowiedni projekt rekrutacyjny. Rekrutacje znajdujące się na liście są pobrane z systemu eRecruiter, dlatego ważne, aby wcześniej przygotować dedykowany projekt rekrutacyjny oraz formularz aplikacyjny.

Na opublikowanej Stronie Kariery pod kafelkami z ogłoszeniami będzie widoczny element Nie znalazłeś oferty dla siebie? Nic straconego! Zostaw nam swoje CV wraz z przyciskiem Wyślij CV, który będzie miał podpięty link do formularza rekrutacyjnego do wybranej w edytorze rekrutacji.

Podgląd i publikacja

Twoja autorska Strona Kariery jest już gotowa! W sekcji "Podgląd i publikacja" możesz sprawdzić, jak strona oraz ogłoszenia będą wyglądać na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym.

Kliknij przycisk Publikuj znajdujący się na dole Kreatora, a następnie potwierdź publikację. Po potwierdzeniu publikacji strona będzie dostępna w internecie pod adresem, który został wygenerowany przy tworzeniu nowej Strony Kariery.

TIP: Możesz w każdej chwili edytować wygląd Strony Kariery. Wystarczy, że ponownie wejdziesz w Edytor, a po dokonanych zmianach klikniesz Publikuj i potwierdzisz zmiany.

Teraz możesz opublikować na Stronie Kariery pierwsze ogłoszenie!

Czytaj dalej:

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?