Jak edytować formularz w aktywnej rekrutacji?

Rekrutacja została już przez Ciebie aktywowana, ale chcesz jeszcze dodać lub usunąć pytanie w formularzu? Zobacz, jak to zrobić!

Aleksandra Jarzynka avatar
Napisane przez Aleksandra Jarzynka
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Projekt rekrutacyjny został aktywowany, ale okazało się, że potrzebujesz edytować formularz (dodać, usunąć pytanie)? Żaden problem! Wraz z nową ścieżką zakładania rekrutacji do systemu dodaliśmy również możliwość szybkiej i prostej edycji formularza.

Uwaga! Funkcja edycji pytań w aktywnej rekrutacji dostępna jest jedynie dla projektów stworzonych w nowej, szybkiej ścieżce zakładania projektów rekrutacyjnych. Więcej o niej przeczytasz w artykule: Jak założyć nowy projekt rekrutacyjny?

Jak edytować formularz w aktywnej rekrutacji?

W celu edycji formularza musimy wejść w edycję całego projektu rekrutacyjnego. Do edycji możesz przejść z dwóch miejsc:
- z poziomu zakładki Rekrutacje- przy wybranym projekcie, w którym chcesz edytować pytanie, klikniesz przycisk Akcje i wybierzesz opcję Edytuj:

- lub z poziomu przeglądania kandydatów w danym projekcie, klikając w górny przycisk Edytuj projekt:

Następnie przejdź do sekcji Formularz dla kandydatów i dokonaj niezbędnych poprawek.

Dodawanie sekcji

Aby dodać sekcję należy kliknąć w przycisk +Dodaj sekcję, a następnie wpisać nagłówek który chcemy, aby pojawił się nad pytaniem.

Edycja sekcji

Aby zmienić nazwę nagłówka należy kliknąć w 3 kropki i wybrać opcję "Zmień nazwę sekcji":

Dodawanie pytania

Pytanie dodasz tak samo, jak w momencie tworzenia zestawu pytań. Wystarczy zatem, że klikniesz +Dodaj pytanie, a następnie wyszukasz odpowiednią pozycję w Bibliotece pytań. Kliknij + i voila! Pytanie zostało dodane do Twojego formularza.

Usuwanie pytania

Aby usunąć pytanie wystarczy, że przy wybranym elemencie klikniesz ikonkę kosza.

Usuwanie sekcji

Aby usunąć sekcję, kliknij trzy kropki przy wybranej sekcji, a następnie wybierz opcję Usuń sekcję.

UWAGA! Pamiętaj o zapisaniu zmian przyciskiem w prawym górnym rogu!

TIP: Przed zapisaniem zmian masz możliwość podglądu zestawu pytań z wprowadzonymi przez siebie zmianami oraz podglądu wersji publicznej, dostępnej dla kandydatów.

Zmiany w zestawie pytań są skuteczne dopiero po ich zapisaniu. Jeżeli zmienisz zestaw pytań w rekrutacji, w której znajdują się już jakieś aplikacje, przed zapisem zmian zostaniesz poproszony o potwierdzenie.

A co z filtrami, odzwierciedlającymi pytania, z których korzystam pracując z listą kandydatów?

Nic się nie martw, o to też zadbaliśmy! Jeżeli dodasz lub usuniesz pytanie z formularza, na liście filtrów pojawią się odpowiednie informacje:

SŁOWA KLUCZOWE: jak edytować listę pytań ; edycja formularza ; jak usunąć pytanie ; jak dodać nowe pytanie ; jak oznaczyć pytanie jako obowiązkowe ; co to sekcja ; jak dodać nagłówek ; pytanie usunięte ; formularz ; pytania

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?