Jak zmienić domenę Strony Kariery PRO na własną?
Radosław avatar
Napisane przez Radosław
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Domyślnie Twoja nowo utworzona Strona Kariery PRO będzie dostępna pod adresem [twojanazwa].kariera.pro. Aby nadać nową nazwę domeny swojej stronie kariery, należy wprowadzić zmiany w ustawieniach kreatora oraz po stronie serwera DNS, który jest powiązany ze stroną internetową Twojej organizacji.

Upewnij się, że domena którą chcesz wykorzystać jest własnością Twojej organizacji. Sprawdź, czy pod docelowym adresem www nie jest już zlokalizowana inna strona internetowa i czy zmiana nazwy nie wpłynie na dostępność do innych, już istniejących stron.

Następnie dodaj rekord CNAME dla wybranej nazwy domeny. Możesz o to działanie poprosić administratora strony internetowej Twojej organizacji. W adresie DNS należy wskazać na "sg.kariera.pro". Poprawność rekordu CNAME możesz sprawdzić korzystając z zewnętrznych narzędzi dostępnych w Internecie.

Jeśli rekord CNAME został dodany poprawnie, przejdź do ustawień Kreatora Strony Kariery PRO, a następnie do zakładki "Domena". W kroku 3 wpisz pełną, docelową nazwę domeny. W tym miejscu nie zaczynaj zapisu od znaków "www.", "http:", "https:// itp. - rozpocznij wpis od samej nazwy.

Ważne: nazwa domeny musi spełniać ogólnie przyjęte standardy nadawania adresów internetowych. Może składać się wyłącznie z:

  • liter od A do Z (bez polskich znaków)

  • cyfr od 0 do 9

  • myślnika (-) nie może on rozpoczynać, ani kończyć nazwy oraz nie może występować dwukrotnie obok siebie

Nadanie nowej nazwy zatwierdź przyciskiem ‘sprawdź’:

Po zatwierdzeniu nazwy możesz zauważyć komunikat o błędzie. W takim wypadku upewnij się, że rekord CNAME dla wybranej nazwy domeny został dodany poprawnie.

Ostatni krok to nasza wewnętrzna konfiguracja serwera www. Po zakończeniu konfiguracji strona będzie dostępna pod wskazanym przez Ciebie właściwym adresem firmowym. Do tego czasu wskazany przez Ciebie adres strony internetowej może być niedostępny. Oznacza to, że nadal trwają wewnętrzne prace związane z konfiguracją.

Jeśli mimo wykonania wszystkich kroków nadal widzisz stronę opublikowaną pod pierwotny adresem, skontaktuj się ze swoim opiekunem eRecruiter.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?