Wszystkie kolekcje
RODO w rekrutacji
Jak wprowadzić klauzule i zgody do systemu?
Jak wprowadzić klauzule i zgody do systemu?

Dowiedz się, w jaki sposób w systemie eRecruiter zdefiniować klauzule i zgody dostosowane do wymogów Twojej organizacji.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano w tym tygodniu

UWAGA: opcja dostępna tylko dla Administratora systemu. Jeżeli potrzebujesz dodać lub edytować szablony klauzul bądź zgód - skontaktuj się z Administratorem eRecruiter w Twojej firmie.


Ustawienie klauzuli w systemie

Podczas tworzenia rekrutacji masz możliwość podpięcia do niej klauzuli informacyjnej oraz zgód kierowanych do kandydata. Zanim jednak to zrobisz wprowadź klauzulę i zgody do systemu przechodząc do Ustawień. Następnie wybierz zakładkę Klauzule i zgody w sekcji Otwarcie rekrutacji.

Tutaj możesz ustawić nową klauzulę. Wystarczy, że klikniesz Nowa klauzula i wprowadzisz treść klauzuli, która po podpięciu do rekrutacji będzie widoczna dla kandydatów. Nazwa własna klauzuli jest widoczna tylko dla Użytkowników systemu. Zapisz nową klauzulę, aby skorzystać z niej podczas tworzenia projektu rekrutacyjnego.

Pamiętaj! System eRecruiter umożliwia wprowadzenie dowolnej liczby klauzul. 

Jak dodać nowe zgody?

Jeżeli chcesz wprowadzić do systemu również zgody, przejdź do zakładki Zgody. Postępuj analogicznie jak w przypadku ustawiania klauzuli. Zwróć jednak uwagę na rodzaj dodawanej zgody.

Tutaj również możesz dodać dowolną liczbę zgód.

Gdzie będą widoczne dodane zgody oraz klauzula?

Po wprowadzeniu zgód do systemu należy podpiąć je pod wybrane projekty rekrutacyjne - kliknij tutaj i sprawdź jak to zrobić. Po dokonaniu zmian w rekrutacjach kandydat będzie mógł zapoznać się z obowiązkiem informacyjnym pod pytaniami w formularzu aplikacyjnym.

Dowiedz się więcej

Tutaj dowiesz się więcej na temat klauzul informacyjnych zgodnych z RODO.
Ten artykuł podpowie Ci w jaki sposób edytować wprowadzone klauzule i zgody.

SŁOWA KLUCZOWE: gdzie dodać klauzulę ; treść klauzuli ; zmiana treści klauzuli ; zgoda na dodatkowe dane ; klauzul i zgód ; na przyszłe rekrutacje

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?