Wszystkie kolekcje
Partnerzy eRecruiter
Webankieta - narzędzie do badań NPS
Z czego składa się ankieta candidate experience od Webankiety?
Z czego składa się ankieta candidate experience od Webankiety?

Zobacz pytania, jakie otrzyma Twój kandydat. Przeczytaj, co zrobić, by dodać własne pytania i ustawienia wysyłki.

Mateusz avatar
Napisane przez Mateusz
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, by korzystać z Webankiety w Waszym systemie eRecruiter, przejdź tutaj.

Ankieta candidate experience od Webankiety

W ramach współpracy eksperci z Webankiety, posiadający wieloletnie doświadczenie w badaniach HR i aktualną wiedzę o trendach w rekrutacji, przygotowali dla Ciebie specjalny szablon badania. To ankieta Candidate Experience. Kandydat będzie mógł ocenić w nim proces rekrutacji za pomocą:

  • jednej z najbardziej cenionych metod pomiaru lojalności na świecie, stosowanego do badań klientów, pracowników i oczywiście - badań rekrutacji: Net Promoter Score

  • pytań otwartych, dzięki którym zdobędziesz cenną wiedzę na temat tego dlaczego kandydat ocenił rekrutację dobrze lub źle:

  • pytań dotyczących konkretnego etapu rekrutacji, dzięki którym łatwo zauważysz, jakie obszary oceniane są dobrze, a jakie kiepsko i szybko zidentyfikujesz źródła problemu:

Z tego uniwersalnego szablonu możesz skorzystać w praktycznie każdym rodzaju rekrutacji. Oczywiście, możesz dostosować go dowolnie do własnych potrzeb, edytując jego treść i wygląd na swoim koncie na platformie Webankieta.

Każdy z klientów Webankiety otrzymuje dostęp do takiego konta i zachęcamy Cię do tego, abyś aktywnie korzystał z możliwości, jakie daje narzędzie. Oczywiście - nie zostawimy Cię samego. Jeśli zdecydujesz się na edycję podstawowego szablonu eksperci z Webankiety pomogą Ci w poznaniu narzędzia.

Czy ankieta dla kandydatów jest anonimowa?

Tak, ankieta daje im gwarancję anonimowości. W naszej integracji kładziemy na to szczególnie duży nacisk i zapewniamy Cię, że każde wysłane do Twoich respondentów badanie jest poufne. Na dowód pokażemy Ci jak wygląda zapewnienie tej anonimowości w Webankiecie:

Ustawieniem tych funkcji zajmą się specjaliści Webankiety. Z Twojej perspektywy wszystko dzieje się automatycznie i nie musisz martwić się tym, czy ankieta będzie anonimowa czy nie. Odpowiedź zawsze brzmi: tak.

To samo dotyczy możliwości kilkukrotnego wypełnienia ankiety przez tę samą osobę - Webankieta gwarantuje, że nie będzie to możliwe i każdy kandydat (nawet jeśli weźmie udział w rekrutacji na konkretne stanowisko kilka razy) otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu tylko raz. Jeśli natomiast ta sama osoba postanowi rekrutować na inne stanowiska, to po zakończeniu obu rekrutacji dostanie ankietę dotyczącą oceny każdej z nich osobno.

A co jeśli chcesz czegoś więcej niż podstawowa ankieta CX i automatyczne raporty?

Z założenia integracja systemu eRecruiter z Webankietą ma być “bezdotykowa” - dlatego prosta zmiana etapu lub odczekanie 30 dni powoduje automatyczną wysyłkę ankiety. Wiemy jednak, że są rekruterzy i firmy, dla których ogólny szablon ankiety oceny rekrutacji przygotowany przez ekspertów z Webankiety i sposoby dystrybucji wyników będą niewystarczające. Jeśli należysz do tego grona, być może zainteresuje Cię nasza dodatkowa oferta. Zatem, jeśli chcesz:

  • zmienić treść szablonu ankiety candidate Experience - dodać własne pytania, poszerzyć listę odpowiedzi itd.

  • zobaczyć listę kandydatów, do których wysłałeś ankietę (tylko adresy e-mail i informacje z eRecruiter takie jak: etap rekrutacji, dział czy stanowisko - bez powiązania ich z wypełnieniami, bo przecież Webankieta gwarantuje Twoim kandydatom 100%-ową anonimowość),

  • zdecydować o zawartości raportu - jeśli ta automatyczna to dla Ciebie za mało,

  • ustawić dodatkowe alerty, raporty LIVE (na żywo) lub raporty cykliczne dla pozostałych członków zespołu.

Skontaktuj się z Dawidem z zespołu Webankieta w celu uzyskania dodatkowego wsparcia na każdym etapie tworzenia i wysyłki ankiety - napisz e-mail na: [email protected] lub zadzwoń: 505782372. Pomożemy Ci w ustawieniu wszystkich parametrów ankiety lub pokażemy jak w prosty sposób obsługiwać platformę tak, aby móc z niej wyciągnąć z wyników badania 200%!

Czytaj dalej:

Przeczytaj też:

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?